Wpis z mikrobloga

wig20, miedz wybila i to trzyma nasz index, liczylem na wieksze cofniecie ale przy mocnym kghm bedzie ciezko, juz widac bylo to w piatek. Moge sie nie doczekac NowyLad w moich pozycjach a zakladalem ze juz bede w sporym zysku jak to ogloszą(wig20 ponizej 1900), niestety to jeszcze dwa-trzy tygodnie. Obnizam wiec SL moich 20 kontraktow short wig20 do poziomu 2007pkt (wciaz bedzie lekki plus, i to byl max kontraktow sprzed kilku dni) z 2045pkt, jakbyco info na co patrze i jak prowadze ta pozycje wrzuce na #trzywiedzmyzkotem
#gielda
  • 14
@iustus_ultimus: 8 czy 15 maj, ogolnie bedzie czerwien po tym IMO. Ale jednak liczylem ze juz wig20 bedzie wowczas nisko a ja bede miał 50k zysku. Prawde mowiac wciaz widze sentyment w nas jest zły, miedz ma maxa jak widze 10 letniego a taki kghm nie jest nawet tam gdzie był w styczniu, powinien byc 15% wyzej jakby chcial za miedzią iść. Perspektywy glebokiego spadku wciaz widze spore, bo nie ma
8 czy 15 maj


@kot__morderca: temat OFE spadł z obrad, rząd nie ma większości na ten moment. Bedą ryzykowac oglaszanie czegokolwiek czego nie maja pewnosci ze przepchną, a jak przepchną to w jakiej formie? Ja nadal nie widze jakiegos wiekszego triggera wewnetrznego, który moglby ruszyc smieciuchem. Potencjal widze jedynie w reformie OFE i rozwiązaniu kwestii kredytów CHF, ale to tez chwoler wie kiedy i w jakiej formie. Na moje oko spadki
@kot__morderca: Cześć, dlaczego nowy ład będzie miał taki negatywny wpływ na wig20 ? Co tam jest takiego ?

KGHM powinien być znacznie wyżej, ale ogląda się na wig20 właśnie. Tam następuje częstwo sprzężenie zwrotne. KGHM rośnie bo rośnie wig20, a wig20 rośnie, bo rośnie KGHM, więc nie znamy dnia ani godziny a w pare minut skoczy np 5-7 procent, jak to było wielokrotnie w 2020.
@Vateusz23: zakładam ze jak zwieksza podatki dla DG, to reakcja moze byc emocjonalna i negatywna, ludzie zaczna planowac wyjazd i pozbeda sie papierow na zasadzie "nie chce miec juz z tym krajem nic wspolnego" bo to jest najlatwiejsze na start, jeden klik. Jestem ze srodowiska IT i jak slysze duzo osob i tak juz bylo na granicy decyzji o wyjezdzie, kwestia tego czy to tylko gadanie czy pojdzie za tym działanie.
@kot__morderca: ok, tylko z drugiej strony - dlaczego akurat WIG20 mialby na tym ucierpiec mocno? Równie dobrze w Nowym Ładzie moze byc informacja o jakims wielkim zastrzyku kasy w gospodarke (za pozyczony hajs), która pójdzie w papierowe inwestycje i kosumpcje.
@Sabarolus: wydaje mi sie ze cały szeroki wig dostanie, a zagranica pozbywac sie moze naszego wig20 jako pogorszenia perspektyw i ratingu kraju. ALE i CDR bedzie dotkniete bezposrednio, ale one juz spadają. Bankowosc dla mnie nie ma przyszlosci a decyzja o CHF raczej na ich niekorzysc bedzie skoro chca ugody z klientami juz teraz, PZU ma chyba jakiegos trupa w szafie bo przestało rosnąć od jakiegos czasu wbrew logice, został ORLEN
@Sabarolus: shorty mogłem czekac na wybicie SL na break event, ale zamknałem z palca jak byl jeszcze zysk. Od jakiegos czasu zaczałem tak grac, jak scenariusz nie chce sie realizowac i cos mi nie pasuje ,to zamykam od razu pozycje. To zadziałało w tym przypadku i w kolejnym. jak zamknalem tą pozycje short, to od razu kupilem KGHM za 202pln bo liczyłem jednak na wybicie, ale cos mi smierdziało ze nie