Wpis z mikrobloga

I to mi się podoba. Kontynuują tradycję obrzydzania kościoła. Przecież gdyby nie tacy ludzie jak Czarnek to tag #wykopobrazapapieza by nie istniał, a serwery wykopu nie byłyby bliskie przegrzania 2 kwietnia co roku na tagu #2137. Musimy się pomęczyć trochę ale może jeszcze będzie w tym kraju kiedyś względnie normalnie.


@kubson93: A mi to się nie podoba. Faktycznie, takie działania obrzydzają kościół (jako wspólnotę, nie organizację), a to nie jest
@Flypho: Nie napisałem ze to przez Czarnka, tylko przez takich ludzi jak on. Przecież nie on jeden jest takim fanatykiem, jednocześnie jest cała rzesza ludzi tylko trochę mnie radykalnych w swoich poglądach. Przecież wiem co się dzieje w szkołach, pewnie tak jak ja byłeś zasypywany za dzieciaka propaganda JP2. Mojej podstawówce to nawet zmienili imię na JP2 byle tylko oddac mu czesc, apele w szkole na rocznice urodzin itp. Doskonale wiec
@Azaajaszz Kolejny przejaw ignorancji i niekompetencji Czarnka i szukania dziury w innych miejscach niż te, którym ministerstwo faktycznie powinno się przyjrzeć.
W tej chwili można chodzić tylko na religię albo tylko na etykę albo na oba przedmioty albo na żaden z nich. Teraz ministerstwo wykluczy tych uczniów, którzy chodzą na oba przedmioty. Ponadto etyka prowadzona jest raz w tygodniu, religia dwa. Więc trzeba będzie zwiększyć ilość lekcji etyki (bo przecież nie ograniczą
@Azaajaszz: I tak nie będą chodzili, a na lekcjach będzie rozpieprz. My za czasów szkoły średniej jechaliśmy do sklepu. A jak już zostaliśmy to ksiądz puszczał i film i każdy jadł xD Z mojego punktu widzenia totalna strata czasu bo mogłem być godzinę wcześniej w domu.
W każdej szkole do której chodziłem był wybór albo religii albo etyki. Mogłeś nie chodzić i mieć 1, ale zapisany musiał być każdy. Kiedy to się zmieniło?


@speedyg23: Od zawsze zarówno religia jak i etyka były opcjonalne. Po prostu ktos ciebie (i wielu innych) bezczelnie oklamywal.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Azaajaszz zakładanie kagańca młodzieży przyniesie dokładnie odwrotny efekt. Wcale się nie martwię o to, że zatrzymają masowe odchodzenie od kościoła xd

@chillipickle: a co jeśli PiS realizuje agendę globalistów i celnem jest właśnie wzrost niechęci do tradycyjnych wartości, patriotyzmu, kościoła itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież idzie im to całkiem nieźle, a stare mohery, które akurat biorą propagandę PiSu w trybie "cała naprzód" to już długo nie
źródło: comment_1619032740ttkGZouVauD8dNzjsqg28o.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chillipickle:

przez nowe pokolenia ludzi wychowanych w duchu liberalizmu.

Celowo dałem przedrostek neo- żeby odróżnić od normalnej lewicy. Ta lewica, o której pisałem mimo, że sami siebie nazywają często progressive liberals i używają pozornie podobnego języka, to jest anty-liberalna i regresywna. Jeszcze przyjdzie historii ukuć właściwą nazwę na to zjawisko ideologiczne, póki co na zachodzie, głównie w USA, można usłyszeć zazwyczaj określenia SJW oraz woke. To są wilki w owczej skórze,
@belfrzyca Dzięki za Twój komentarz, w końcu jakieś mięso w tej dyskusji. W liceum, gdzie wypisałem się z religii, nie zorganizowali zajęć z etyki bo nie zebrała się wystarczajaca ilość uczniów (było nas 3 na całą szkołę). Z tego co wiem przynajmniej od znajomych czy rodziny, to popularny problem był. I jak rozumiem teraz ma się ten stan rzeczy zmienić bo tak chce Pan Czarnek i przy totalnym deficycie nauczycieli w Polsce
@menel_r25 W tym momencie etyka jest nauczana międzyoddziałowo, czyli np. godzina dla 1-3, godzina dla 4-6 na ostatniej lekcji. Jeśli jest za mało chętnych, to jej nie ma. Jest natomiast mnóstwo dzieci wypisanych z religii i etyki, dla których trzeba ekstra organizować opiekę świetlicową na czas trwania religii (i opłacać nauczyciela), bo z religii wypisuje się nawet połowa uczniów z klasy, a dzieci w podstawówce na okienku muszą być pod czyjąś opieką.