Wpis z mikrobloga

@rob_m85: no przecież mieli wejść tam szybko, ale Bóg się obraził za akcję ze złotym cielcem i kazał im chodzić 40 lat, żeby wymienić większość składu osobowego. Do ziemi obiecanej mieli wejść głównie urodzeni podczas tułaczki po Synaju.
  • Odpowiedz
@rob_m85: to ta sama historia, tylko trochę przy opowiadaniu uległa zmianom. "nie cały naród a grupa bojowa, nie z egiptu a spod troi, nie przeszła suchą stopą a przepłynęła łodzią itd."
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uhu8: no właśnie nie. Żydzi byli już blisko Ziemi Obiecanej ale przestraszyli się że nie dadzą rady jej zdobyć bo zwiadowcy naopowiadali że są tam silnie obwarowane miasta i mieszkają tam olbrzymy i nie da rady, trzeba wracać do Egiptu. ich zwiad trwał 40 dni więc za karę lud się tułał 40 lat. Księga Liczb rozdziały 13-14
  • Odpowiedz