Wpis z mikrobloga

Cześć,
orientujecie się jak wypada rozmiarówka butów New Balance UK/USA (np. 1500/1520/998/997) w stosunku do "standardowych" modeli (np. 996/997)? Brać ten sam rozmiar?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

#streetwear #buty #modameska #newbalance
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zgbietko: dzięki, właśnie chyba gdzieś, kiedyś widziałem komentarz, że ktoś nosił 45, a musiał wziąć 46.5... a masz może porównanie do jakichś innych, standardowych modeli nb?
  • Odpowiedz
@bllc: ja zazwyczaj biorę pół rozmiaru w dół względem większości azjatyckich modeli (850, 997s, x-90, 420, 520, 547 - w tych modelach brałem TTS), ale mój rozmiar jest niemal dokładnie między 44 a 44,5, i dodatkowo lubię większe dopasowanie buta, więc w twoim przypadku może to wyglądać inaczej. ¯\_(ツ)_/¯
Co na pewno mogę powiedzieć, to to, że 998 są dość duże przy TTS-ie, więc jeśli preferujesz bardziej dopasowany fit, i
  • Odpowiedz
@Bairei: Dzięki! Ja właśnie mam 44 w cm997hci i moja stopa jest dość wymagająca, nie lubi jak jest za wąsko, bo zaraz się odzywa z bólem ;) Więc chyba lubię podobne dopasowanie.

Czyli z tego co piszesz wynika, że najlepiej samemu zmierzyć. Tylko kiedy te galerie otworzą... ;/
  • Odpowiedz
@Bairei: a jeszcze pytanko... czy Twoim zdaniem któreś modele wydają Ci się lepiej wykonane, lepsze materiały, trwałość, itp.? Np. US w porównaniu do UK, lub konkretne serie?

Myślałem np. o 998/997 US lub 15xx UK.
  • Odpowiedz
@bllc: Jeśli chodzi o te trzy konkretnie modele, to trochę zależy jeszcze od kolorystyki, ale w większości przypadku materiały są przeważnie w zbliżonej do siebie jakości (szczególnie zamsz), wykonanie - podobnie (i tu, i tu zdarzają się drobne blamaże, typu ślady kleju na złączeniu podeszwy z cholewką, i luźne nitki, ale nic poważnego), natomiast co do trwałości nie jestem w stanie się za dużo wypowiedzieć, bo nie noszę ich dzień
  • Odpowiedz
@bllc: Sprawdziłem dokładnie - miałem model 996 w rozmiarze 42, teraz mam 1500 w rozmiarze 43. I w moim odczuciu modele made in UK/USA są lepiej zrobione, są masywniejsze, mniej się rozłażą na boki
  • Odpowiedz
@Bairei: A kupujesz stacjonarnie czy masz może jakieś sklepy online, w których można znaleźć okazje na modele uk/usa? Szukam i szukam, ale chyba w PL ceny na promocji będą i tak lepsze, niż za granicą? Masz może jakieś doświadczenie w tej kwestii?
  • Odpowiedz
@bllc: praktycznie tylko online, większość mam z polskiego new balance'a (nbsklep) i eleven store, parę par mam też z chmielna20 i zalando lounge. Za granicą nie kupuję, dopiero ostatnio zacząłem się rozglądać za modelami u nas niedostępnymi
  • Odpowiedz
@Bairei: Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc, domyślam się, że eleven to legit, ale miałeś z nimi jakąś styczność poza kupnem? Np. zwrot, wymiana, reklamacja.
  • Odpowiedz