Wpis z mikrobloga

@ksiak: gdybym dzisiaj rozwalił sobie 1 opone to wymieniam cały komplet bo moje oponki mają 4 lata i przejechane 15k ale od początku mi się nie podobały i żałuje zakupu... a dałem 2500zł
gdybym dzisiaj rozwalił sobie 1 opone to wymieniam cały komplet bo moje oponki mają 4 lata i przejechane 15k ale od początku mi się nie podobały i żałuje zakupu... a dałem 2500zł


@bruuh: w takiej sytuacji jest to logiczne, a patrząc przez pryzmat wypowiedzi @goferek jeszcze byś może trochę kasy odzyskał, sprzedając je.
@ksiak: na pewno by je jakiś rajdowiec kupił, tylko że mam na obu osiach inne profile/szerokości więc musiałbym czekac aż ktoś by chciał akurat dwie takie i dwie takie... a nie mam miejsca w garażu już na czwarty komplet który leżakuje
@michal0110: Zawsze się zmienia na całej osi. Inne auto inne warunki inne zużycie. No i jak kolega napisał, nie wiadomo co ktośztym robił. Wystarczy ściągnąć auto jakieś stare i np na części sprzedają. Auto sobie postoi kilka mc i opona ma flat spot.
jeśli uszkodzisz np. dwuletnią oponę to zamiast szukać używki o identycznym zużyciu bez chwili zastanowienia wywalisz dwie sztuki i wydasz 1000 na dwie nowe? Jeśli nie znajdzie się odpowiedniej używanej to wiadomo, nie ma innego wyjścia. Ale jak się trafi niemal identyczna używka, to trzeba brać.


@goferek: technicznie masz rację, problem tylko w tym, że szukanie takiej podobnej używki, to nurkowanie w szambie masa starych i źle przechowywanych opon, może gdzieś
400-500 za sztukę to kosztuje opona do byle kompakta


@goferek: chyba jak najpierw wsadzisz do tego kompakta 18 cali. Dobra opona 16" to ok. 250 zł, klasy premium ok. 300 zł. A sporo kompaktów jeździ na 15", to masz jeszcze taniej.
@michal0110: Mi zimą ktoś przebił oponę. Udało mi się na allegro znaleźć dwie używane, ten sam model i rocznik. Na moich zostało 5,5mm bieżnika i gość identyczną wartość podawał na aukcji więc kupiłem. Za dwie zapłaciłem coś koło 100 zł + 40 za wysyłkę. No i jak przyszły to się okazało, że bieżniki mają nierówno zużyte i w najlepszym punkcie zostało to 5mm bieżnika a przy krawędzi już niewiele zostało do