Wpis z mikrobloga

@viejra: gdyby takie rozwiązanie było stosowane, podobnie jak w Niemczech, to nikt nie wyrzucałby plastikowych butelki do śmieci, bo kosztują one 25 centów. Z punktu widzenia konsumenta, te rozwiązanie ma neutralne znaczenie, bo nowa cena napoju jest zawsze podnoszona o cenę butelki, czyli o te 25 centów, które się później odzyskuje, a jeśli ktoś ma w dupie środowisko, to takie rozwiązanie nawet przeszkadza, bo kupuje się drożej i trzeba latać
  • Odpowiedz
gdyby takie rozwiązanie było stosowane, podobnie jak w Niemczech, to nikt nie wyrzucałby plastikowych butelki do śmieci, bo kosztują one 25 centów


@Currrywurst: Niemieckie jest dość koślawe, bo automat zazwyczaj przyjmuje tylko te produkty które są w ofercie danego sklepu. Jeśli pojedziesz gdzieś indziej, to je zwróci. Do tego kod musi być w bardzo dobrym stanie.
  • Odpowiedz
@viejra: Opowiadał mi to kolega jak pracowałem w niemcech a on ponad 60 lat i sam z tego korzystał w czasach jak jesazcze była viza do niemiec ze co 3 miesiące trzeba było palozwać w Polsce czy jakoś tak patent zajebisty xD dlatego potem porobili w puszkach jednorazowy kod
  • Odpowiedz
@void1984: tak nie jest, spokojnie wodę z aldi można zwrócić w Kauflandzie itp. Czasami są nietypowe butelki plastikowe (Pfandfrei), których nie przyjmują nigdzie, ale jeśli jakaś butelkę jeden sklep przyjmuje to przyjmują ja wszystkie automaty. Nie jest to w żadnym wypadku powiązane ze sklepem.
  • Odpowiedz
tak nie jest


@Currrywurst: Moje doświadczenie z Bawarii pokazuje że jest. Lidl prawie wszystko odrzuca, inni część biorą, część nie. Puszki z Polski nie odda się nigdzie, do kosza.

spokojnie wodę z aldi można zwrócić w Kauflandzie

Pod warunkiem ze oba handlują tą wodą.
  • Odpowiedz
@void1984: wiadomo, puszki z Polski nie przyjmie, bo musi mieć znaczek, który jest na zdjęciu u @Moj_Panie . Ale ten sam znaczek jest na wszystkich butelkach i puszkach (oprócz tych nieprzyjmowalnych - Pfandfrei, których jest może 5%) niezależnie od sklepu. Przez 10 lat mieszkania w Niemczech nigdy nie spotkałem się żeby odrzuciło mi puszkę, lub butelkę która miała ten znaczek, a mieszkalem na NRW, w Saksonii czy Berlinie. Możliwe
  • Odpowiedz