Wpis z mikrobloga

Moja pandemia. Zestaw do dezynfekcji dłoni, najbliższych poręczy, klamek itd.

Dolewany (w moim przypadku raz w tygodniu) denatrat na lokalnym rynku 60–tysięcznego miasta za 5 złotych. Sprzęt w podobnej cenie. Część z recyklingu – przekształcenia pojemnika z czymś innym wcześniej. Zachęcam do przejrzenia i naśladownictwa. Nie pozwólcie sobie wmówić, że bez dużych kosztów, nie możecie się skutecznie chronić. To nieprawda. Chronić siebie i innych. Najważniejsze jest poważne podejście do sprawy i systematyczne korzystanie.

Kilka dodatkowych szczegółów w moich komentarzach do tego postu.

#mojapandemia #tomaszowmazowiecki #lodzkie #polska #pandemia #koronawirus #noszemaseczke #zachowujedystans #popieramszczepienia #kochampolske
E.....0 - Moja pandemia. Zestaw do dezynfekcji dłoni, najbliższych poręczy, klamek it...

źródło: comment_1617881700HE14Snm5ZLOLcxDTv9hLkt.jpg

Pobierz
  • 23
@ETM97200: 1. Najzwyklejsza butelka denaturatu. Był dostępny bezbarwny, gdyby był tylko ten filoetowy – też bym wziął.

a) nakrętka od spryskiwacza do kwiatów. Kupiłem w Tesco za mniej niż 3 zł. Można nakręcić z czegoś innego.

2. Mały pojemnik z tym samym denaturatem przekształcony z pojemnika do środka do czyszczenia ekranów komuterów czy telewizorów. Sam tego nie kupiłem, pałętało się w domu przez lata.

3. Flakonik po perfumach – tych takich
@frex: nic się nie zmieniły. Mitem jest, że denaturat jakos mocno wysusza. Nawet kremów nie stosuje. Bardziej wysychają po zwyczajnym myciu zimą. Ale kremy do rąk to jest też kwestia 3 złotych na pół roku.
@ETM97200: Pytanie do Ciebie:
1) W jakim stopniu zakażamy się poprzez kontakt fizyczny z patogenem a nie drogą kropelkową ?
2) ile % alkoholu ma denaturat ?
3) Jak poprawnie należy dezynfekować powierzchnie wg normy EN14476, aby unicestwić wirusa otoczkowego ?