Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#studia #studbaza #nauka #zarobki #przyszlosc #praca #pracbaza #studiazaoczne #ekonomia

Cześć. Za miesiąc piszę maturę i nie do końca wiem co mam dalej robić.
Sytuacja wygląda tak:
Nie jestem zbytnio uzdolniony naukowo. Z polskiego mój wynik będzie się wahał raczej około 50 procent, matma 40, angielski rowniez 40.
Zastanawiam się na jakie opłacalne studia zaoczne mógłbym pójść które gwarantowałyby przyzwoite wynagrodzenie w przyszlosci.
Myślałem nad ekonomią zaocznie ale nie wiem czy to dobry pomysł patrząc na moje przewidywane wyniki z matury.
Z tego co tu czytalem to wydaje mi się że większość sądzi że jest to gównokierunek, w takim razie co innego byście polecali?
Od pon do pt najlepiej chciałbym pracować w tej "branży" na którą bym się zdecydował aby mieć co wpisać do CV.
Może coś fajnego zasugerujecie na co się skuszę.
Pozdro i trzymajcie sie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #606cc91b0a3941000ab1c364
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: na najciekawsze kierunki są wysokie progi, nie masz szans z taką maturą

a ekonomia nie jest zła, douczysz się podstaw finansów, jakiegoś języka jak niemiecki i masz stabilną pracę w korpo za godziwy pieniądz (ale raczej nic ciekawego, ot wypełnianie stosów tabelek w excelu)
@AnonimoweMirkoWyznania: poza jakimiś topowymi kierunkami, reszta studiów jest po to, aby wyrobić znajomości i pozanaukowe umiejętności, które później bardziej kumatym przydadzą się na rynku pracy. Ekonomia będzie dobra, jeśli wykorzystasz czas studiów na zaplanowanie pomysłu na siebie i już w ich czasie zaczniesz to realizować. Może masz jakieś zainteresowania, które by Cię jakoś ukierunkowały bardziej, niż myślenie o opłacalności? Jakieś mocne, nieoczywiste cechy?
@AnonimoweMirkoWyznania: logistyk (niekoniecznie inżynier), inżynier procesu, technolog, automatyk, na jakiejś tam szkole typu WSB każdego wezmą, ale jak angielski 40% i matma 40%, to w sumie żadna większa firma cię nie zatrudni, bo niby po co? ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozostają ci studia spawacza
@AnonimoweMirkoWyznania: to ze teraz Ci srednio idzie, nie oznacza, ze nie mozesz sie przylozyc i solidnie pozapieprzac na studiach aby je dobrze ogarnac.
Jak ktos pisla, ekonomia badz inne finanse i rach. + jezyk i masz robote w korpo, ale nic szalonego.
Chyba, ze finanse Cie wkreca to mozesz i na CFA startowac :)

Mozesz ew.zmusic sie do ostrzejszej nauki i isc na cos technicznego i uczyc sie np pythona aby
@AnonimoweMirkoWyznania: Studia wojskowe podobno nie tak trudno się dostać teraz tylko trzeba być ponad przeciętnie sprawnym a to chyba nie problem regularnie trenować. Poza tym jest jeszcze policja, psp tam orłem być nie musisz, kokosów nie ma, ale praca ciekawa.