Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
#topscncheavy #ender3 #druk3d #diy #cnc

TopsCNC HEAVY

Zaczynam drukować ploter cnc w okolicach 100cm x 100cm. Zainspirował mnie mirek @Przyglup ze swoim topsCNC.

Będę spamować pod tagiem ==> #dmmototopscncheavy <== można obserwować.

Parametry druku:
Dysza 0.6
Warstwa 0.4
Szerokość druku 0.6
Skorupka na 4 linie
Wypełnienie 50%, cubic.

Pierwsza część za około 7h.

Postaram się publikować zakupione elementy, wydatki itp. W przyszłości liczę na pokazanje jakiś części wyciętych z aluminium :)
DMMotoAdventures - #topscncheavy #ender3 #druk3d #diy #cnc

TopsCNC HEAVY

Zaczynam d...

źródło: comment_1617778851Qid0AMkdi6YZlExii9fRVs.jpg

Pobierz
  • 14
@DMMotoAdventures: Z doświadczenia powiem Ci że będziesz czuł niedosyt. Zaprojektuj i wytnik cześci z aluminium na jakimś laserze + 1m x 1m to dużo, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę. Wyceluj na początek w 300x300 max, łatwiej ci będzie ustawić gometrie i nauczysz się że to nie takie łatwe i kolorowe jak chce się to zrobić dokładnie.

I mówię to bo już kilka ploterów wykonałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@technic: pole robocze interesuje mnie minimum 50x40cm. Myślałem jeszcze nad 80x80 ale zaokragliłem do 100x100.

Generalnie chciałem ten ploter do wycinania z tworzywa (poliwęglan, poliamid) ale jakby działało z alu (grubość 4mm) to byłbym bardzo szczęśliwy. Dokładność 0.5mm stanowczo mi wystarczy.

Wiem, że to nie jest prawilny ploter. Części od chinola wyjdą grosze, wydruk zje trochę czasu ale od czegoś trzeba zacząć. Raczej fajny projekt na początek :)

Chciałbym kiedyś zbudować
@DMMotoAdventures: myślę że zawiedziesz się po tym jak wpakujesz w projekt kase i nie będzie spełniał twoich oczekiwań. przy takich wymiarach musi to być stosunkowo masywna konstrukcja. Jeżeli potrzebujesz jakiejś pomocy albo chciałbyś trochę więcej się dowiedzieć (przynajmniej jak ja bym to zrobił) to pisz pw
@Fotzsyzrk: Fajnie to wygląda, nie widziałem wcześniej.

Docelowo chciałem zrobić ploter na prowadnicach i śrubie kulowej, bardzo podoba mi się Queen Bee CNC z Aliexpress, ale cena trochę powala. To co podesłałeś na profilach stalowych wygląda sprytnie.

Zapisałem i może to będzie projekt numer 2 :D

Faktycznie ten 1m x 1m może być za dużo i chyba się ograniczę do tego co potrzebuję minimum, czyli około 50x50cm
@DMMotoAdventures: Działaj Mirek. Pamiętaj, że jak już zrobisz i będzie Ci czegoś brakowało, to możesz wyciąć jeszcze lepszą frezarkę ;D Ja na mojej w tym tygodniu będę się zabierał za aluminium. Miałem problemy z gubieniem kroków na silnikach, i jak się okazało musiałem uruchomić microstepping 1/2 na sterownikach krokowców i już jest wspaniale :D
@DMMotoAdventures: Jak chcesz robić w aluminium to rób minimalne pole robocze. Dłuższe profile to zawsze będzie utrata sztywności.
Ja mam WorkBee 1x1m i w aluminium to słabo... nie robiłem zbyt wiele testów, bo nie miałem potrzeby, ale na raz wybierałem 0,2-0,25mm. 0,4 to już było za dużo. Takie 4mm będziesz musiał robić na 16 przejazdów. Jak do tego dodasz niskie prędkości posuwu to będzie droga przez mękę...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zorki4: Dzięki za "dobre" słowo. Jestem przygotowany na to, że to nie będzie produkcja jak na frezarce za 500k :)

I zgodnie z tym co piszą Mirki, to będę robić pole robocze minimum jakie mi potrzeba.

Raz umęczyłem piaskarkę z kompresora 24l, jeden tłok z marketu. Pistolet to był pistolet do dmuchania z doczepioną butelką. Szło to jak krew z nosa, ale efekt wyszedł super. A w necie wszyscy pisali, że