Wpis z mikrobloga

Hejka emigracyjne świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem sobie teraz w UK jakoś od ponad pół roku. Znalazłam się tu całkowicie przypadkiem, gdy straciłam pracę i akurat współlokator z którym wtedy mieszkałam w PL wyjeżdżał do siostry. Zawsze ciągnęło mnie do Holandii i Skandynawii. Mimo, że tu w UK jest pod prawie każdym względem lepiej niż w PL. To nie mogę przestać myśleć o tym jak by było np. w Holandii, Norwegii czy Danii. Są na pewno jakieś mirki które mieszkały w UK i którymś z tych państw, jak byście je porównali?

W UK najbardziej nie lubię syfiarstwa, śmiecenia, wystawiania śmieci na podwórko. I ogólnego klimatu, jaki panuje nawet w małych miastach. Jest dużo szerokorozumianej patologii i to przede wszystkim tej lokalnej, pełno ćpania, zaczepiania ludzi przez niezbyt sympatycznie wyglądających dresów (w tym nastoletnich którzy sa duzo bardziej nieprzewidywalni), krzyków itp. Mogą te rzeczy być dla kogoś śmieszne, ale jestem bardzo spokojną i cichą osobą i taki klimat mnie przytłacza. Mam też bardzo otwarty pogląd na świat tzw. hurr durr lewactwo i Brytyjczycy są pod tym względem trochę lepsi od Polaków, ale mam wrażenie że w wymienionych państwach mogłoby być lepiej. Ale no właśnie nigdy tam nie byłam, bazuje bardziej na wizerunku tych państw i chciałabym dowiedzieć się czegoś bardziej konkretnego.

#emigracja #uk #holandia #norwegia #dania
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hayawari: Obecnie worthing, wcześniej byłem w brighton i hove. Mimo, że to mega imprezownia, to jest spoko, czysto i za wyjątkiem kilku osiedli, spokojnie.
  • Odpowiedz
@BLUtuff: Mieszkałem prawie 4 lata w Holandii więc coś powiem. Ogólnie jeśli chodzi o Polaków tamże to 70% to patola, ale spokojnie można się od nich odciąć. Holendrzy jak już ktoś napisał - bardzo liberalni. Do tego dodałbym, że raczej uśmiechnięci i zadowoleni z życia. Za to mają specyficzne podejście do pieniędzy (mówi się, że jak się holender rodzi to żyd płacze ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
@BLUtuff: Nic mnie nie #!$%@? niz takie #!$%@?. Kraj dwa razy wiekszy niz Polska prawie, a ty po pol roku osad ze caly kraj to #!$%@?. To tak jakbys Anglika #!$%@? do Rudy Slaskiej na pol roku, a on wyszedlby z opinia ze w tej Polsce to wszedzie syf, szaro, same blokowiska i smierdzi. No #!$%@? troche pomyslunku, nie wpadlas na to, ze moze mieszkasz w #!$%@? okolicy?
  • Odpowiedz
Zawsze ciągnęło mnie do Holandii i Skandynawii


@BLUtuff: z ciekawosci - czy jak ciagnie cie w takie miejsca, nie masz jakiegos zgrzytu ze pod wzgledem przyrodniczym to cos zupelnie innego?
Skandynawia, poza Dania - lasy, gory, jeziora, masa otwartych przestrzeni
Holandia - miasta, miasteczka, przedmiescia miast, przedmiescia miasteczek, troche pol uprawnych i nie wiem czy tam jest cokolwiek innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Maciejo94: Podejście do pieniędzy mają takie, że wolą tańsze żarcie kupić niż wydać 10 centów więcej niż zaplanowali, a jak pójdziesz do Holendra w odwiedziny to ci będzie ciastka do kawy sam wydzielał żebyś przypadkiem za dużo nie zjadł xD Ogólnie to okropnie skąpią grosza. Wyjechałem do PL kilka lat temu.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: gdzie w UK pojemniki ze śmieciami nie sa na chodnikach a schowane? Bo w Edynburgu w samym centrum pojemniki na śmieci są tam gdzie chodza turyści. Serio pytam bo imho mniejsze miasteczka były znacnzie czyściejsze i zastanawiam się czy gdzieś wewnątrz kraju nie będzie właśnie takiego syfu jak opisał OP.
  • Odpowiedz