Wpis z mikrobloga

Albo bądź jak @jebola [zgaduję], @Kozajsza czy @reynevayen [również] i [jestem przekonany] większość plusujących:

Nie kupuj biblii i nie przeczytaj ani kawałka - buduj swoje poczucie wyższości na przekonaniu że jesteś taka jak ci którzy ją przeczytali.

Katolicy -> tacy głupi bo nie przeczytali (nawet ci co przeczytali).
Ja -> taka mądra jakbym przeczytała (choć nie przeczytałam).

#mojaniewiedzajestlepszaodtwojejwiedzybotakwynikazmojejniewiedzy

( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko korzystają z konkretnej grupy cytatów, pasujacych do tezy


@januszerka: ale to chyba dobrze, jeżeli ich cytaty z Biblii pasują do tezy xD gorzej jakby nie pasowały. Starego Testamentu nie idzie obronić i dobrze o tym wiesz ¯\_(ツ)_/¯
@KEjAf: No, niezupełnie, bo niblię czytałem we fragmentach. Zbiór mitów jak każdy inny. Nie mam zamiaru budować poczucia własnej wartości na negacji mitów żydowskich tak jak nikt jej nie buduje na negacji mitów greckich. xD
również przeczytałem kiedyś całą Biblię. I nadal jestem katolikiem


@Majku_: I co myślałeś czytając cytat "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią"?
@reynevayen: No dobrze, może Ciebie to nie dotyczy, ale ten wpis to taka słaba próba budowania własnej wartości na zasadzie "wprawdzie czegoś nie zrobiłem, ale jestem lepszy od ludzi którzy tego nie zrobili bo gdybym to zrobił to by nic nie zmieniło i oczywiście byłbym lepszy bo to zrobiłem", co jest oczywiście dość głupie, do tego oparte na nieprawdziwym przypuszczeniu że przeczytanie biblii zwraca w stronę ateizmu, co wątpię że ma
Katolicy -> tacy głupi bo nie przeczytali (nawet ci co przeczytali)

@KEjAf: nie wiem czy zauważyłeś, ale tylko ty w tym wątku nazwałeś katolików, którzy nie przeczytali biblii głupimi.... po czym używasz zmyślonej przez siebie tezy aby obrazić OP'a i innych, którzy ci nie podpasowali ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Majku_ znaczy ja się op części zgadzam, że wielu katolików nie czytala jej, ba, nawet nie ma pojecia o czym jest poza ogolnikami co słyszą w kościele i przyjmuja wszystko bez refleksyjnie. Ale to co napisala jest bardzo mocną stereotypizacja i zapewne by się wkurzyła jakbym napisał, że wszyscy murzyni w usa kradną i nie pracują, co jest komplenta bzdurą, tak samo jak to co napisala wyżej:)
@jebola: #!$%@? ciągle na tym wykopie jak potłuczeni o tej biblii a nikt nawet tam nie zajrzał. Ta księga ma głębię i była przepisywana setki razy jako najbardziej archetypiczne historie o naturze i psychice człowieka przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ale taki czas na hejtowanie religi, jest to w modzie i trzeba cisnąć po bibli chociaż nikt o niej nie ma zielonego pojęcia. Pozjadaliście wszystkie rozumy. Trochę pokory, wydaje się wam
I co myślałeś czytając cytat "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią"?


@Wap30: przede wszystkim brałem pod uwagę, że Stary Testament odnosił się przede wszystkim do Judaizmu i był źródłem prawa w Państwie Żydowskim. I że Jezus w Nowym Testamencie wprowadził dość duży update w stosunku do Starego.

Czy jako chrześcijanin mam problem z jedzeniem krewetek, czy wieprzowiny? No nie.

Niemniej
Niemniej dlaczego wybierasz taki, pasujący pod tezę, cytat?


@Majku_: zaraz, zaraz. Wierzysz że to Słowo Boże jako katolik? Uważasz, że słowa nieomylnego Boga mogą być absurdalne, nieaktualne, czy "wyolbrzymione" (i w jaki sposób bezpośredni cytat jest wyolbrzymieniem? xD). Zdajesz sobie sprawę że popełniasz bluźnierstwo?
@Wap30: albo rozmawiamy merytorycznie, albo robimy sobie żarty. Pytania tego typu możesz zadawać Żydom, ja wyznaję wiarę według słów Jezusa, co też napisałem Ci wyżej.
@AlvarezCasarez: to prawda, tylko ja tu użyłem słowa "głupi".

OPka pisze że są to ludzie którzy wierzą w jakieś treści i mają jakieś przekonania, tylko dlatego że się z nimi nie zapoznali, a gdyby je poznali to by je odrzucili.

Ja bym to nazwał głupim, ale jeśli chcesz to nazwać inaczej, podstaw sobie swoje inne określenie pod moje słowo "głupi", nie mam nic przeciwko. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@jebola: Ostatnio chciałem sobie przeczytać Koran żeby zobaczyć co tam tak naprawdę jest napisane, no ale że nie zaczyna się sagi od środka, sięgnąłem po prequel czyli właśnie biblię. W połowie starego testamentu musiałem sobie zrobić przerwę bo księga Hioba mnie ostro wymęczyła ale generalnie czyta się nieźle, jak takie hard fantasy :D Polecam skipnąć opisy przymierza z księgi Mojżesza bo to wlecze się przez kilkanaście stron a nic nie wnosi.