Wpis z mikrobloga

#motocykle #turystyka
Chciałem zorganizować wyjazd na max 3 motocykle z Warszawy na Mazury. Plan jest na 1-2 noclegi max już bezpośrednio na mazurach, moze być w tym samym miejscu. Problem w tym, że całe życie jeździłem w góry a na mazurach byłem raz i ich kompletnie nie znam. O ile trasę dojazdową na same mazury mogę sobie ogarnąć to nie mogę znaleźć w internecie żadnych rzetelnych artykułów o ciekawych trasach dla motocyklistów w tamtym rejonie.
Zawsze jest to bardzo ogólnie albo jakies pojednycze 5-10 kilometrowe odcinki. Będzie to mój pierwszy wypad ever.

Czy to może jest tak, że zaklepuje nocleg, przyjeżdżam i jeździmy z google maps na oko, tam gdzie się wydaję kręta droga?
Doradźcie coś motomirki.

Moto dla atencji.
Pobierz GodSafeTheQueen - #motocykle #turystyka
Chciałem zorganizować wyjazd na max 3 motocy...
źródło: comment_1617137980AOushvW1FlkotBlzjvyh20.jpg
  • 13
@GodSafeTheQueen: szczerze to ciężko zepsuć, drogi które mają dwie i trzy cyfry w nazwie, spoko. Później możesz zostawić zęby na kierownicy jeżeli tym motocyklem się wybierasz.
Google potrafi tam strasznie człowieka przetyrać.
Ja zazwyczaj jadę na Ełk, albo Giżycko, a później na pałę na wschód i północ.

Polecam okolice Bakałarzewa, zadupie straszne, bez namiotu może być miejscami ciężko, ale warto się tam wybrać nawet pod namiot. Niby już Suwalszczyzna, ale okolice
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@GodSafeTheQueen: zazwyczaj te trasy między głównymi miastami są dobrej jakości i są kręte. Nawet taka Mragowo-Mikolajki jest spoko. Niestety nie ma czegoś takiego jak pętla bieszczadzka, czy inne znane górskie drogi. Tam to właśnie lepiej pojechać i zaznaczyć sobie fajne miejsca do zobaczenia i się przyjemnie jeździ. Dodam że droga z Piecek do Kosewa przez Jakubowo jest całkiem fajna. Lubię nią jeździć, chociaż nie jest to droga do schodzenia na kolano.
@daczka92: > 200km to trasa?

No a co to według Ciebie jest? Jazda po mieście? :d
Dla mnie każdy wypad powyżej 100km to już jest jakaś trasa, choć potrafiłem i na strzała zrobić 700km

Jazda 200km na nakedzie jest po prostu słaba, chyba że jedziesz 70 na godzinę, w innym przypadku ciągle napierający wiatr w tors przez jakieś 2 godziny wydaję się naprawdę super opcją.
Już nie wspomnę o owadach które
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Szawagier: na drogach szybkiego ruchu 120 mogę trzymać bez problemu, chwilowo przy wyprzedzaniu 160 da radę. 70 na godzinę to miałem na romecie 125 :D. Szybke kasku się wyciera w 1min szmatką do okularów, a kurtke piorę w pralni pod blokiem za 40zl. Szukasz jakichś problemów w tym. Jazda na motorze to frajda, jak ma być wygodnie, ciepło, sucho i czysto to się wsiada do samochodu
@daczka92: no i fajnie, Tobie sprawia frajdę jeżdżenie w trasę na nakedzie a mi nie, dla mnie było by męczące zrobienie 200 a dla innego frajdą 600 ¯\_(ツ)_/¯
Nikt tu nie ma o nic bólu ziom, pranie kurtki co wypad na swoje zalety, przynajmniej pachnie :D
Lwg!