Wpis z mikrobloga

@mjjm: Chcesz powiedzieć, że za taką robotę trzepiesz 16k miesięcznie do łapy? Nie twierdzę, że to jest mało ważna robota - powiedziałbym raczej, że bardzo ważna wręcz dla ciągłości działania firmy - ale jak patrzę na zarobki utrzymaniowców w IT od których zależy utrzymanie systemów bankowych czy medycznych to jestem zaskoczony tymi kwotami które pokazujesz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 130
@mjjm @PanBulibu
no to tak od dołu patrząc. A od góry to wygląda tak:
Dostajesz pod opiekę wszystkie maszyny w zakładzie, które coś tam produkują, coś tam sobie działają. Czasami dostajesz też infrastrukturę, czyli budynek, wszystkie instalacje elektryczne, sanitarne itp.
Dostajesz całą dokumentację do tego (o ile jest :) i planujesz wszystkie naprawy prewencyjne, kupujesz części, naprawiasz awarie, żeby produkcja mogła produkować.
Oczywiście dostajesz worek z pieniędzmi od szefa i
  • Odpowiedz
@FisioX: Ja pierdziele, pracowałem w zespole utrzymania systemów jednego z większych światowych banków, mieliśmy pod opieką dość strategiczny system odpowiedzialny za międzynarodowe transfery finansowe funduszy inwestycyjnych i giełdowych. Dane finansowe, dane wrażliwe, wywalenie się systemu mogło zablokować zdolność operacyjną całego obszaru działalności banku i generować straty w milionach dolców na godzinę ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wyciągnięcie 8000 miesięcznie do ręki to był max - a
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Obstawiałbym, że to pensja kierownika działu, a i tak byłaby to bardzo wysoka kwota.
A może w marcu wypłata jest z rocznym bonusem ;-)

@FisioX: No to ja byłem tym od finansów, który informował Cię o ile przekroczyłeś już budżet ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanBulibu: @FisioX: wiecie moze ile w polsce zarabia czlowiek odpowiedzialny za rozruchy takich lin? Mianowicie celuje w branze dzwigow osobowych i nie wiem jakie stawki sa w polsce dla takich ludzi, co testuja i podpisuja papiery na sam koniec.
  • Odpowiedz
W utrzymaniu ruchu stawki są trochę lepsze niż normalne, ale nadgodziny ekstra płatne i brak ograniczeń wynikających z prawa pracy. Stąd ludzie nawalają po 200-300h miesięcznie i wyciągają duże wypłaty.

Co z tego, skoro życia nie ma, świąt nie ma itd.
  • Odpowiedz