Wpis z mikrobloga

@Del: będzie dobrze :) sam to dziadostwo przeszedłem w listopadzie i nawet z tego wyszedłem obronną ręką. Przez 3-4 dni miałem gorączkę koło 38.5C i dość intensywny kaszel, potem głównie mnie bolało gardło. I im mniej mówiłem to mniej kaszlałem, także to był dobry powód by się w ogóle nie odzywać i zająć swoimi zajęciami :) Pij dużo wody, fajnie działa herbatka z miodem na drogi oddechowe.
Zdrowia!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Stallion45: Tak, tak. Wcale nie dlatego, że z łóżka nie mogłem wstać i byłem praktycznie ostatnią osobą w najbliższej rodzinie, która zachorowała. Życzę Ci, żebyś sam to przeszedł i nie #!$%@?ł głupot w internecie. Ja rozumiem, że to PLANDEMIA, ale wyobraź sobie, że niektórzy naprawdę na to chorują, bo (tu Cię zaskoczę) to faktycznie istnieje. Sam jestem zdania, że cała panika jest mocno przesadzona, ale negowanie tego i obrażanie ludzi, którzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Del: ale powiedz, co dał Ci ten test? Dostałeś jakieś specjalne lekarstwa na covida? Masz pierwszeństwo w kolejce do teleporady? Poważnie pytam, co, poza pewnością, że to covid a nie grypa, daje test?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Joterini: Jedynie wiedzę, że jak przechoruję, to mam na jakiś czas spokój. Żadnych lekarstw nie dostałem. Lekarka kazała mi leczyć objawy, czyli np. zbijać gorączkę ibupromem.
Jakbym poszedł do lekarza i powiedział, że mam objawy, bo mam gorączkę i nie mogę z wyrka wstać, to i tak by mnie na test wysłali, choćby to było cokolwiek.
Chyba jedyny realny profit, to że można sobie pulsoksymetr wypożyczyć na czas choroby za free
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Del: dzięki za info, mnie tydzień temu chcieli wysłać na test ale sie nie zgodziłem, że względu na to, że praktycznie nie mam kontaktów z ludźmi i nie chce się w punkcie pobrań zarazić. Miałem też łagodniejsze objawy. Zalecenia dokładnie te same, ibuprom i coś na gardło objawowo.
@Del: pozytywny here, z identycznymi objawami łącznie z biegunką na początku. Gorączka mi przeszła po 6 dniach, teraz po niecałych 2 tygodniach został jedynie kaszel. Też się boję ze się okaże ze kaszel będę mieć jeszcze długo bo z płuca zamieniły się w styropian :/
A do tych co gadają ze test niepotrzebny - jak ci się nagle pogorszy to żadna karetka lub lekarz do ciebie nie przyjedzie bez testu. Przerabiała
@Del: podstawowe pytanie, zostałeś zmuszony do testu, czy sam poszedłeś. Bo od tego zależy moja ocena. Jak sam poszedłeś na siebie zakablować to sorry ale siedź na d...e i nie płacz.


@hiperchimera: nie każdy jest w podstawówce na zajęciach zdalnych i niektórzy potrzebują L4 XD

Pójdziesz do pierwszej pracy to zobaczysz że kartka od mamy nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem
@Del: ale powiedz, co dał Ci ten test? Dostałeś jakieś specjalne lekarstwa na covida? Masz pierwszeństwo w kolejce do teleporady? Poważnie pytam, co, poza pewnością, że to covid a nie grypa, daje test?


@Joterini: główny bonus to L4, mniejszy bonus to status ozdrowieńca w papierach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Mala_kicia: Kwarantannę dostajesz, jak miałeś styczność z osobą zakażoną ktoś chory zgłosił Cię, że miał z tobą kontakt. Czyli kwarantanna jest dla osób potencjalnie zakażonych, nie potwierdzonych testem.
Izolacja natomiast jest dla osób chorych potwierdzonych testem.
I teraz tak: izolacja domyślnie trwa 10 dni od momentu otrzymania wyniku z testu. Ja dostałem wczoraj, więc mam do 7.04.
Natomiast kwarantanna jest od momentu zgłoszenia przez 17 dni, bo liczy się to jako