Wpis z mikrobloga

@piatydzienmiesiaca: słuchaj, nie bronię go, ale w tym kontekście mówił o tym, jak prywatne korporacje medyczne, które generują astronomiczne zyski, wypięły się na walkę z pandemią.

I nie wypięły się one na rząd PiSu, tylko na nas, lekarzy, ratowników i całą linię frontu walki z koronawirusem - wszystko cynicznie w imię pieniążków.

Poza tym to co piszesz to pusta, emocjonalna demagogia.
@Tywin_Lannister: "czynicznie w imię pieniążków" czyli jak restaurator nie rozdaje jedzenia potrzebującym albo Developer nie daje mieszkań za darmo bezdomnym to się cynicznie wypina w imię pieniążków?
I nie wiem co ma do tego prywatna opieka, korzystam z takiej i mogę z dnia na dzień dostać się do specjalisty, gdzie na NFZ musiałbym kijem w okno po skierowanie walić.
@piatydzienmiesiaca: I tak i nie. Gdyby trzeba było się hospitalizować albo
@Tywin_Lannister: #!$%@? pozbawione empatii.
No może, ale jak ktoś ma firmę to czy robi ją dla empatii czy dla przynoszenia pieniędzy?
Firma która produkuje respiratory robi to żeby zarabiać na respiratorach, nie po to żeby je rozdawać i ratować życie.
Firma która produkuje leki tak samo.
Te wszystkie samolubne korporacje i tak często przekazywały dużo na rzecz pomocy z covidem, to co mieli oddać cała produkcję i stracić nie wiem kilkadziesiąt
prywatne korporacje medyczne, które generują astronomiczne zyski, wypięły się na walkę z pandemią


@Tywin_Lannister:

firmy około medyczne na szybko:
- maski i środki dezynfekcyjne robią głównie prywatne firmy
- szczepionki głównie prywatne
- szpitale w Polsce są głównie prywatne z kontraktami na NFZ nie wypięły (no okej można polemizować czy są faktycznie prywatne czy nie)

Cieszę się, że prywatne firmy medyczne działają jak działały, gdy mojej mamie na onkologii ostro przełożyli
Uwielbiam to plucie PiSu na prywatną służbę zdrowia. Jedyne dobre to co państwowe!!!!


@piatydzienmiesiaca: Gdyby nie ta "straszna, prywatna służba zdrowia" najpewniej już bym nie żył.
3 lata temu miałem drętwienie i puchnięcie nogi, właściwie nie mogłem się nawet poruszać, a jak już próbowałem to ból był straszny. Poszedłem do lekarza ogólnego (tu dostałem się od ręki), który dał mi skierowania na różne prześwietlenia i badania, w tym najważniejsze doplerowskie badanie
@Tywin_Lannister: korporacje generuja bogactwo, nie panstwo, a wiec panstwo moze rozdawac do woli gdy korporacja bardziej martwi sie konkurencja, badaniami, sprzedaza, etc generalnie przetrwaniem
tldr - gdyby nie miliarderzy jadlbys ciastka z błota tak jak na haiti gdzie miliarderow nie ma
@piatydzienmiesiaca: pokaż mi w polsce prywatną klinikę która operuje na otwartym sercu, robi przeszczepy skóry, ratuje po ciężkich wypadkach komunikacyjnych, leczy raka itd. Prywatne kliniki wykonują proste "konsultacje" typu wypisanie recepty na tabletki antykoncepcyjne ale nie ratują życia!
Czy ja napisałam, ze to robią? Jeśli tak, proszę wskazać gdzie


@piatydzienmiesiaca: a to "Gdyby nie prywatne leczenie to by pewnie połowa z nas zdechła, bo się na lekarza albo badania za państwowe nie doczekasz" ?

Bez recepty na tabletki antykoncepcyjne czy inne hormonalne rzeczy nie umrzesz. Tak na prawdę prywatna służba zdrowia to tylko wsparcie w zakresie konsultacji i drobnych zabiegów typu wycięcie brodawczaka. To szpitale i lekarze w nich
@ethics: Nie pieprz głupot, działają prywatne szpitale gdzie można wykonać wiele skomplikowanych zabiegów, o porodach nie mówiąc. Całe lat mam za sobą leczenia, badań czy rehabilitacji w prywatnych klinikach - państwowo bym kilka lat czekał na jedną wizytę.