Wpis z mikrobloga

Dzięki za poprawę humoru. Kochane korporacje - takie altruistyczne xD


@Tywin_Lannister: Czy producenci podzespołów do respiratorów też powinni zamienić pracę na wolontariat czy mają rządać od korporacji zapłaty za respiratory które korporacja miałaby oddać za darmo?
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: o nie, firma zajmująca się świadczeniem usług medycznych nie chce robić za frajer w TEJ JAKŻE CIENSZKIEJ CHWILI!

A tak naprawdę sektor prywatny zrobił właśnie to, co powinien, czyli nie rzucił się do walki z jedną chorobą, traktując po macoszemu wszystkie inne, tak jak zrobił to rząd.
  • Odpowiedz
@ethics żeby móc wykonywać operacje na otwartym sercu, czy inne bardzo skomplikowane operacje, to musisz mieć odpowiedni stopień referencyjności placówki. Stopień ten zależy od zaplecza, ilości i stopnia naukowego lekarzy, zaplecza diagnostycznego itd. Prywatne kliniki skupiają się na tym, co jest chodliwe i dochodowe na rynku, zgodnie z wcześniej przytoczonymi powodami, Zresztą firmami tymi zarządzają ludzie, ktorzy znają się na biznesie, a nie trwonią pieniądze z podatków i nie mają worka
  • Odpowiedz
@piatydzienmiesiaca: Ale czego ty oczekujesz? Pracujący standardowy Polak płaci ROCZNIE około 2500-3000 zł składki zdrowotnej, powtarzam ROCZNIE. W Polsce żyje 38 milionów ludzi a pracuje 17 milionów. To teraz sobie oblicz koszty służby zdrowia kontra zapotrzebowanie.

Nie dość, że składki na zdrowie to k---a śmiech na sali (więcej wydaje na zachcianki miesięcznie) to jeszcze połowa kraju płaci za cały kraj, to powiedz Ty mi jak to ma nie p--------ć i
  • Odpowiedz
@piatydzienmiesiaca:
Może nie od razu, że "połowa by zdechła", ale prywatna opieka medyczna w tych p--------h czasach przynajmniej jakoś działa w przeciwieństwie do publicznej. Gdyby teraz odciąć jeszcze Luxmedy, (M)Enel-Medy i inne Medicovery, a także zwykłe prywatne gabinety, to Polacy by się leczyli chyba u znachorów i szeptuch.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Grzabek: oczywiście, i nikt tego nie neguje. Jednak, jakiekolwiek szybkie badania, lekarzy zabiegi można czekać bardzo długo a niestety nie zawsze jest czas. Dlatego uważam, że plucie na prywatną jest debilizmem
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: dzięki korporacji mam wizytę u specjalisty w MediCover w ciągu 2 dni. Rezonans finansowany przez firmę w ciągu 3 dni. Dzięki prywatnej opiece po wielu latach dowiedziałem się ze mam zerwany ACL, bo ktoś wpadł na pomysł żeby zrobić MRI. Z kolei w państwowej służbie zdrowia usłyszałem - na nartach już pan nie pojeździ. Korporacja daje mi pensje która z miejsca robi ze mnie „bogatego” według standardów lewicy i
  • Odpowiedz
@piatydzienmiesiaca: Plucia na cokolwiek to ja nie rozumiem, bo zawsze jest jakaś usługa i ta sama usługa "premium". Tak działa świat. Co do szybkiego załatwiania rzeczy - widzisz, darmowa służba zdrowia rozpieściła bardzo wszystkich hipochondryków czy emerytów którzy blokują miejsca. Gdyby NFZ brał symboliczne 10 zł za wizytę nagle by Ci opustoszały przychodnie bo wszyscy emeryci którzy wizytują "kontrolnie" i np ortopedy, urologa czy kardiologa, neurologa by sie dwa razy
  • Odpowiedz