Wpis z mikrobloga

: @kapitan_bomba, @olrajt, @Koniec_Imprezy, @Eucapitolus, Yanekk99, @tira_misu, @DawidiXXX, @wojteksrz, @leburaque, @frisorovicz, @BrzozaKarela,@ konsument, @WykopanyDzon, @adrianekkk1990, @baambaam, @Venn, @Ex3, @mitsue, @EmigrantBelfast, @cykorsport, @Deykun,

@dzicz, @Clark_Nova, @wojteksrz, @maaRcel, @Piz-dur, @Matfju, @kisuarf, @Bubo_bubo, @DuzyZlyWilk, @razorn3, @milosz1204, @pd1010, @Bmlz, @szczebrzeszynek, @BananowaKochanka,@ maciekson, @student777, @silvaa76, @Jin, @STASZEK_WIERTARA, @jPaolo2, @SzitpostForReal, @gupio, @Hapse, @KuwetaSzatana, @Dawkins_Wszechwiedzacy, @push3k-pro, @Roxelll, @kropek00, @derylio1, @mar-v-son, @Wirdo, @panCzacha, @Volos, kissmybattery, striker21, majorponury, 2-Fenyloetyloamina, Falentine, Bialyzeszycik, Krasznysztawa, Atalas, @magenciorek, @malfoj, @Titiyeyoo, @LoneRanger, @Lapidarny, @Qiub92, @JuanPabloFernandezFCBJanuszSergioSz, @mediomilano, @kuxter, @PiusXXIII, @belmond324, @kiedys_bylem_fajny, @mrowed, @MesjaszPrzegrywu, CanisMajoris, Regress, turbanator, DelayedArtisticGuppy, PWX_07, Tino, Antybristler, Chrisoun, LucaPuccini, wutan, @chrominancja, @matka_boska_w_klapie,@ elementyzaskoczenia, @krakataw, @turecki-koks, @czysto_losowy_nick, @konsument, @Bakuaku, @Anderande, @Waldemar_Wpieldor, @PanPrezes_PL, @ukradlem_ksiezyc, @LuxEtClamabunt, @Tyfus, @acetone, @unfolding,@debesciak1,@eskri, @MordechajGoldblaum, @Windows98, @Cenosilli, @cagedindreams, @marcooo80, @stulejman__wspanialy, @shizamaniza, @PluszowyPrezes, @damianson43, @mfenix, @Gluptaki, @kupkowa_kupka69, @SirSherwood, @Dmooch, @olit, niezawodny, @Facylitator_Graficzny @onajedna17

@Bekovsky, @dies1rae, @robertx,@ FLAC, @hempmont, @Loginsrogim, @niety, @xandra, @regularne_ekspresje, @Trelik, @parzen, @Pixon_2, @XXPassatRider_69, @someDevFrom, @Itsok, @tr0llk0nt0, @strangetaurus, @piotrek961, HWD-5, @wojtus90, @ze_skwarkami, @PotrzymajMiPiwo, @ortofosforan, @hansschrodinger, @marekrz, @3miel, @patryk-kabacinski-1, @concentrate, @czysto_losowy_nick, @chaberr, @LouisBeton, @Kostexxx, @erysipelothrix, @ArtyQ

Cześć kochani! W ostatnim czasie zacząłem analizować kilka kierunków ewakuacji z tej cudownej krainy której nie ma już czym reanimować. W zasadzie nie ma kim bo ukraińscy pójdą do zachodniej europy a hindusi przyjeżdżają tu tylko żeby się wykształcić i wracają do Indii. Wiec ten kraj demograficznie jest skończony i żaden system podatkowy tego nie wytrzyma. Jako obywatele tej krainy nie będziemy mogli liczyć na w miarę spokojną egzystencje w kraju w którym nie ma służby zdrowia a mediana wieku lekarzy będzie jakieś 60 lat .
Do tego głodny lud po 60 jest bardziej krwiożerczy niż silne i młode społeczeństwo które jeszcze może pracować. I nie jednego ten system pożre... Wiec zaczynam sie rozglądać gdzie by tu... Mocno zainspirowała mnie wiadomość od znajomego o tym co dzieje się w USA, na Florydzie w kwestii #nieruchomosci
ostanio nawet miałem krótki wpis , gdzie pokazałem że za mieszkanie 50m2 w Warszawie można kupić ten sam standard we blisko 130 metrowy na Florydzie. W mocno zaludnionej prowincji 10km od centrum MIAMI.
Zacząłem też analizować inne kierunki. wśród niech Stany europy i inne Stany Zjednoczone + może Azja.

we wpisie przedstawię, małą symulacje dotyczącą

-koszty zakupu nieruchomości bez kredytu (opcja dla tych który juz nie muszą)
zakup mieszkania lub domu 500 000 - 1 000 000 zł

-koszty utrzymania / czynszu i podatków + podatków katastralnych
-koszty życia:zakupy codzienne
-możliwości pokrycia rachunków z 1-2 nieruchomości wynajmowanych w Polsce.

Jeśli chcecie dołączyć do listy powiadomień 1 wpisu dotyczącego ewakuacji do Teksasu i Florydy proszę zapulsujcie ten wpis. Dzięki!
  • 17
  • Odpowiedz
@razorn3: tam jednak mam małe obawy, analizuje Holandię, w europie. Zczasem też zorganizuje mały wpis bo miałem szanse tam mieszkać parę lat i wyglada atrakcyjniej. Mówimy o sytuacji w kótrej nie musimy pracować albo takiej że pracujemy bo lubimy to co robimy.
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: to przecież wszystko w zachodniej Europie jest lepsze jak w stanach. Ubezpieczenia, służba medyczna, pakiet socjalny. Chyba że zależy ci na klimacie,ale w sumie teksański gorąc albo wysoka wilgotność na Florydzie to nic fajnego. Lepiej co jakiś czas wyskoczyć do Hiszpanii, Włoch czy nad Adriatyk.
  • Odpowiedz
@razorn3: hiszpania odpada, podatkowio i nieruchomosciowo za 10 lat szykuje się, masakra Ibiza jest opcja ale afryka tylko bedzię sie wylewć w strone europy. Włochy spoko ale na wsi ale tez tam podatki śa wyższe jak w USA. W miastach sa getta i tendencja jest srednia. Choć w Neapolu z widokiem na morze masz chaty niewiele droższe jak w warszawie
  • Odpowiedz
@razorn3: na wekkendy to domek w Żywcu wystarczy, działka 100k plus wybudowanie nowoczesnej stodoly 100m2 300 K i jest super. Ale w ciężkich czasach lepiej być pod skrzydłem obecnych lub byłych hegemonów niż prostytuującym się kraju.
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku Floryda to hit emigracji z Doliny Krzemowej, niedawno przeniósł się tam Keith Rabois a on jest takim powiedzmy hubem tego sektora i to już jest mega poważna sprawa bo to oznacza że przeniosły się całe fundusze, grupy firm, siedziby, całe jego środowisko. A to tylko taki przykład top top bo mniej znanych są doslownie tłumy.

Ale i inne Stany korzystają, osobiście wolałbym każdy inny niż Florydę akurat. Zerknij koniecznie kanał YT
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: Ukraińcy tak łatwo nie pójdą do Niemiec jakby się wydawało. Niemcy to nie jest kraj słowiański. Inna kultura. Nie wszystkim łatwo będzie się zaadoptować. I język ciężej dla takiego Ukraińca. Tu odziwo przy sensownym gospodarzu na co niestety nie można liczyć dałoby radę by się jako tako kręciło. Trzeba by się otworzyć na Białoruś, czy nie robić idiotyzmów jak blokowanie handlu z obwodem kalinigradzkim. W Polsce jest jeszcze jest spora
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: Masz obok wykresy z przedziałami cen. I akurat w opłatach jest do 1200zł. I tu nie jest liczony czynsz/ raty kredytu tylko opłata za smieci wodę i prąd. Kwota 720 zł na miesiac tylko za to jest realna jako średnia dla Warszawy. Z samochodami to mogły być ceny z ubiegłego roku i sama zmiana kursu euro plus emisje CO2 spowodowały wzrosty cen. Nawet Dacia Sandero poszła w górę o ponad
  • Odpowiedz