Wpis z mikrobloga

@snorli12: W wypiździajewie czynsz to minimum 500 zł. Do tego woda, gaz, prąd - 200-300 zł, co daje już 700-800 zł, a gdzie żarcie, gdzie za stówkę to kupisz żarcia na 2-3 dni. Samemu żyć za minimalną to nie jest życie.
@Marek1991: Ci co sobie radzą za granicą to rozwijają umiejętności językowe, znajomości z czasem ale minusem jest bycie polakiem, tylko w trzech krajach miałem szczerych kolegów wśród miejscowych włochy, finlandia, hiszpania - w pozostałych macie traktowanie z góry (nie każdy zdaje sobie z tego sprawę bo nie ma punktu odniesienia)

Gdyby nie wyjechali to rozwinęliby się w podobnym stopniu w kraju, ci którzy sobie nie radzą żyją za granicą na minimalnie
Pobierz suqmadiq2ama - @Marek1991: Ci co sobie radzą za granicą to rozwijają umiejętności jęz...
źródło: comment_1616268713S0vYRq0YjQFRYzAtZEqkGt.jpg
@snorli12: Nie wiem jak jest teraz, bo żyję w Polsce, nie byłem dawno w UK, a i tak przeżycie za minimalną wydaje mi się wyzwaniem. Ale mieszkałem chwilę w UK jakieś 15 lat temu i pamiętam, że to była właśnie główna różnica. U nas za minimalną była wegetacja. Tam zarabiając najniższą stawkę żyło się w miarę spokojnie, można było wyjść w piątek do pubu, kupić sobie telefon za gotówkę itd.
@suqmadiq2ama: Ale bzdury. Nigdy nie spotkałem się z tym. Jak jesteś zakompleksiony to ci się wydaje że traktują cię z góry. Zresztą czucie się gorszym to u nas cecha narodowa.
I uparcie porownujesz minimalna za granicą do kogoś ogarniętego w dużym mieście w Polsce co zarabia 7k PLN. Za granicą też nie zarobisz 1500€ wtedy. A koszty są wyższe tylko przy podstawowych rzeczach i ma to znaczenie przy tej minimalnej. Wszystko
@snorli12: Życie jest cudowne, niczego mi nie brakuje. Wielu ludziom jest trudno zacząć żyć w polsce z najniższą krajową ale patrzcie, mam starą przyczepkę w której nocuje, nie płacę czynszu, prąd ciągnę od sąsiada obok, mam ciepłą wodę, kablówkę. Morawiecki nic nie wie, Ziobro nic nie wie, pracuję z Sebkiem, Śruba mieszka obok, cała rodzina w komplecie, jestem najszczęśliwszy na świecie. Dziękuje ci Panie Boże. #!$%@?, jest w pytę.
Pobierz rtpnX - @snorli12: Życie jest cudowne, niczego mi nie brakuje. Wielu ludziom jest tru...
źródło: comment_1616269910M2zouMvkyNEPMa45C9RoER.jpg
@snorli12 jak ktoś robi za minimalną w Polsce to za granicą na 100% bedzie robił za minimalną u nich. Poziom życia ten sam. Wynajmowany pokój, tanie piwo z lidla i blancik po pracy.
@suqmadiq2ama: W Polsce nie tylko dzieci a także dorośli do samej śmierci traktowani są przez kolejnych rządzących jako głupsi i gorsi typie. Skąd ty to wszystko bierzesz. Opierasz wszystko na swoich negatywnych przeżyciach, jeszcze napisz że za granicą to wszyscy w barakach mieszkają bo ty musiałeś mieszkać by pracować w polu. W takich Niemczech nie tylko Polacy są imigrantami. Tu są nacje i dzieci z całego świata. Tacy nacjonaliści jak ty
@Janusz_z_Rivii: https://www.stefczyk.info/2020/12/09/premier-holandii-szczuje-na-naszych-rodakow-w-tle-dramat-rodziny-ktora-uzyskala-azyl-w-polsce/

Wklejam Ci artykuły i źródła, od razu leci jak bardzo nas lubią zachodni politycy, nie jestem żadnym naziolem i mam dobrą robotę, nie wiem po co to oskarżanie o kompleksy?

https://www.money.pl/gospodarka/polacy-uciekaja-z-holandii-ogloszenia-wisza-po-kilka-miesiecy-6424018880308865a.html?amp=1

https://zyciewniemczech.de/jak-niemcy-traktuja-polakow-dyskryminacja-rasizm-zle-traktowanie-moje-doswiadczenia/

Dyskryminacja nie jest żadną tajemnicą, masa ludzi siedzi na emigracji ze strachu albo lenistwa od zmian akceptując los wiecznego #!$%@? na produkcji i tracąc energię życiową na #!$%@?ą ale stabilną karierę. Ukraińcy potrafią sobie tak samo radzić
Pobierz suqmadiq2ama - @JanuszzRivii: https://www.stefczyk.info/2020/12/09/premier-holandii-s...
źródło: comment_1616270624OfNjUIKCPSOeHg4XgbW7oX.jpg
@suqmadiq2ama: Ja ci mogę wkleić artykuły o tym jak niemiecki Jugendamt jest zły i niedobry bo zabiera Polakom dzieci które następnie są germanizowanie w niemieckich rodzinach. Są obszerne wywiady i relacje z tymi rodzicami XDDD tez bym wierzył pewnie w te bzdury gdyby nie to, że mam znajomą pracującą w Jugendamcie i kiedyś wytłumaczyła mi dlaczego się te dzieci odbiera XD No ale tego nie nie powie glosno i nie napisze
jak zwykle glupie glupoty
w polsce jest spoko doputy nie trzeba wymienic lodowki albo pralki, po co to pieprzyc gdzie lepiej/gorzej
wiadomo ze w polsce latwiej o dupe na ruchanie ale jak sie zepsuje lodowka czy pralka to wcale nie jest takie oczywiste ze da sie ja naprawic za 200zl. a wtedy co? chodzicie w rzece prac?

plus te czynsze, doplaty do wody i takie tam

pomysl ty jeden z drugim, zarabiasz
@Janusz_z_Rivii: No #!$%@? ty masz znajomą a ja w tylu krajach mieszkałem i mam szersze oraz własne spostrzeżenia a artykuły pokazują że nie jestem w tym sam.

Nigdzie nie napisałem że polska jest jakaś super ale wskazuje na inny problem czyli ciasne ramy polaka za granicą z których mało kto się wydostaje, takie rzeczy to zimny prysznic który spotyka większość marzycieli.
@obecnielekkikasztan: z tego co znalazłem to tak, co jest chyba realne bo zasiłek wynosi 260k isk miesięcznie, więc wydaje mi się, że minimalna nie może być niższa od zasiłku? Zresztą mało kto chyba zarabia minimalną pensję, a jeśli już to naprawdę jakiś bardzo mały odsetek ludzi. Prawda, że cena nabiału i mięsa jest wysoka (szczególnie w odniesieniu do Polski) ale jednak Islandia jest nietypowym krajem więc i ceny są nietypowe
@snorli12: Wynajmuje mieszkanie za 500€. Rachunki 100€. Zakupy na tydzień 100€. Koszty paliwa 100€.

Zostaje 450€. Druga połówka zarabia druga minimalna i zostaje 2000€ = 9000pln.

W Polsce zarobisz 4000zl we dwoje i #!$%@? Ci zostanie xD