Wpis z mikrobloga

@julili: racja.

Wprowadza to jednak w błąd jakby kurs euro do PLN wynosił około 4 zł. Podczas gdy 1 Euro jest bliżej 5 zł niż 4 zł (kurs 4,61).

Złotówka w ostatnich latach sporo straciła na wartości, aczkolwiek to wzmacnia twoją wypowiedź.
czy Niemczech


@snorli12: powiedz to mojemu znajomemu, który od kilku miesięcy żyje w DE na bezrobociu za 1000€ zasiłku (to mniej niż minimalna) i jedyne co go trapi w zybiu to kiedy kupi za miało browarów i mu się skończą XD a teraz skończ pisać te bzdury mitomanie
@snorli12: @suqmadiq2ama: @AnkieterPrzegrywu: żeby zarabiać minimalną to ttrzeba być debilem albo mieć 50+ lat change my mind


@Marek1991: Emigranci tego nie rozumieją, często robią fachowe roboty za minimalną na zachodzie które w polsce się lepiej ceni a poza tym gdyby nie wyemigrowali tylko poświęcili ten czas i energię na karierę w kraju to z pewnością tylko debile do dzisiaj dostawaliby minimalną w polsce.

Ludzie pamiętają zarobki z czasów
@Nikczemny_Pomidor pojechałem i dymałem. Minęły 4 lata a ja mam całkiem dobrze zapowiadający się biznes - ~150-250£ dniówki...
Ehh... Gdyby tylko nie ta mentalność nieudacznika to mógłbym zostać w Polsce i zarabiać w miesiąc przy dobrych wiatrach tyle co w Anglii w 4 dni...
@snorli12: tak, dokładnie. Dlatego mój znajomy przez jakoś 1,5 roku odłożył w UK ponad 50 000 zł jak jeszcze wynajmował mieszkanie. Zdecydowanie by sobie mógł na to pozwolić w PL w pracy na produkcji xD


@kerlik: Gdyby pracował w polsce na czarno wynajmując pokój, np na budowie czy gdziekolwiek gdzie trzeba się zmęczyć za 6,5k za 200 godzin to też by tyle odłożył ale w rok i dzisiaj był pół
W PL łatwiej jest przeżyć za minimalna krajową niż w holandii


@snorli12: chyba oszalałeś

Na rękę 1400 EUR, wynajmujesz social housing za 600-700 EUR, zostaje ci z 600-700 za które żyjesz skromnie ale normalnie. Może i nie stać cię na auto ale żyjesz w kraju w którym do życia wystarczy w zupełności kupić rower

Jest różowo? Absolutnie nie. Łatwiej niż w Polsce za 2k netto? No raczej