Wpis z mikrobloga

@suqmadiq2ama: Dlatego chwałę bo nie jestem wywrotowcem i zostałem ciepło przyjęty razem z narzeczoną przez Niemców. Wystarczyło tylko nauczyć się języka, szanować innych, nie kraść i nie kombinować. Chociaż przyznaje ze ciagle słyszę o Polakach którym to nie wychodzi i wyrzucani są za kradziez z kolejnych firm w mojej okolicy a potem ze zdziwieniem wracają spowrotem do Polski z przekleństwami na ustach. Może ty należysz do tej grupy?

I nie pracuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@snorli12: w UK jedynie problem jest w Londynie bo wypłata akurat starczy Ci na kawalerkę, ale to samo przecież jest w Warszawie. Tyle że w UK przeżyjesz jedząc za £300 a w Polsce za 300 zł na jedzenie nie przeżyjesz.
Nigdzie nie napisałem że polska jest jakaś super ale wskazuje na inny problem czyli ciasne ramy polaka za granicą z których mało kto się wydostaje


@suqmadiq2ama: to nie są ciasne ramy Polaka za granicą to są ciasne ramy niewykwalifikowanej i niepiśmiennej siły roboczej która nie ma zbudowanej lokalnej sieci kontaktów

Nie ważne czy jesteś Polakiem czy Rumunem czy Hindusem - jeżeli nic nie umiesz, przyjeżdżasz do jakiegoś kraju siłą rzeczy pracować
@gatineau: #!$%@? polish dream to dach nad głową i stała robota za gównopieniądze w fabryce - nie ważne czy jesteś polakiem czy rumunem - jak jesteś robakiem bez ambicji to nie ważne. Wtedy liczy się stała praca za 2000€ i brak podwyżek i awansów przez reszte robackiego życia.

Większość #!$%@?ła przed długami i januszeksem 1600zł i boi się powrotu więc sobie wmawia jak zajebiście - ja też tak myślałem w pierwszym