Wpis z mikrobloga

  • 10
@Silvervend oj to nawet nie jest ironiczne "lekkie" faworyzowanie polskiej minimalnej. W tym porównaniu poziom życia za minimalną w uk jest co najmniej taki jak za średnią krajową w polsce. A poziom życia za minimalną w polsce ustaliłeś na dietę czokoszokową.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: minimalna we Francji za 39h to ~1400. Wynajem domu czy mieszkania poza największymi miastami to 400-500 euro. Z opłatami i ubezpieczeniem auta ~700. Zostaje 700 na życie. W rzeczywistości więcej bo jak tyle zarabiałem to dostawałem 250 dopłaty do wynajmu. Faktycznie za 1000 euro po opłatach nie przeżyjesz XD
  • Odpowiedz
@fergTon: było to celowe.

@suqmadiq2ama: nie zgadzam się kompletnie. Żeby zarabiać choćby te 7k netto w Polsce, to musisz się już czymś wyróżniać albo iść w IT. Na zachodzie 2k€ jest możliwe dla kogoś, co na wózkach umie jeździć i chce klepnąć kilka nadgodzin, a to wszystko i tak przez agencję, która Cię ściąga z Polski.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: przecież nie przeliczam tego na złotówki. A 2k€ to właśnie podobny poziom co 7k zł. Odejmujesz koszt chaty, żarcia i w sumie resztę możesz na luzie przeliczać po kursie wymiany. Czasem wręcz z niekorzyścią dla złotówki, bo elektronika, samochody czy inne gadżety potrafią być tańsze tam, niż w Polsce.

Już nie wspominam o tym, że w naszym zawodzie, te 2k€ dostajesz z opłaconą kwaterą i po Twojej stronie jest
  • Odpowiedz
@snorli12: Czy latwiej sie utrzymac za minimalna 2800 zl brutto (2198,67 zl netto dla osob ponizej 26. roku zycia) w Polsce niz np. za minimalna £1447,88 brutto (£1289,73 netto) miesiecznie w UK? Nie sadze. W obydwu krajach jest to z pewnoscia wykonalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@snorli12: Pracuje w DE, mieszkanie 300eu (mieszkam z tatą), paliwo (do pracy mam 7km) 40eu miesiecznie, jedzenie 100-200eu, przeważnie około 1000eu zostaje także kasa to ostatnie o co się martwic muszę XD
  • Odpowiedz
@Chomasyo: Napisalem od 100euro a raczej jest minimalnie ponad 200eu, co 2-3tyg jestem w Polsce, dziadkowie mają gospodarkę więc mięso mam tak naprawdę za pół darmo, no i jak typowy Polak robak jak jestem w Polsce robię jakieś zakupy bo wiadomo taniej XD
  • Odpowiedz
@snorli12: rzadko tu odpisuje ale #!$%@? muszę. Mieszkam w Islandii, która jest trzecim najdroższym krajem i za minimalna pensje czyli jakieś 260k isk jesteś w stanie wynająć kawalerkę w stolicy i przeżyć miesiąc bez najmniejszego problemu, ba nawet nie musisz jeść czokoszokow. Jak jesteś w dwie osoby, to za 200k wynajmiesz naprawdę fajne mieszkanie i zostaje 320k na życie, które za tą kasę będzie na milion razy lepszym poziomie niż
  • Odpowiedz