Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco: Aborcja (łac. abortus lub abortio[1] „poronienie, wywołanie poronienia”) – zamierzone zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej, np. działań lekarskich[2][3], w j. łacińskim abortus provocatus[4]. Przeważnie w efekcie dochodzi do śmierci[5] zarodka lub płodu[6] (łac. nasciturus). Celem aborcji jest przerwanie ciąży. Nie zabicie płodu. Doucz się.
@ImInLoveWithTheCoco: Oczywiście, że karze. Owszem jest przesłanka o zagrożeniu życia i zdrowia, ale w niektórych ciążach trudno jest jednoznacznie ocenić i udowodnić, że ciąża zagraża życiu matki. Potem się okazuje, że płód z wadą letalną obumarł w macicy, kobieta chodziła z martwym dzieckiem w brzuchu, wdało się zakażenie i jest zagrożone jej zdrowie i życie. Z góry nikt nie przewidzi takiego rozwoju sytuacji.
Tak samo cięcie cesarskie może być zagrożeniem życia,
tak jeszcze z ciekawości - te teraz dopuszczone nie są wystarczająco bezpieczne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kwiki: no najwyraźniej nie skoro teraz jedna masowo jest wycofywana, a reszta powstała w ekspresowym tempie.
@korin_: z chęcią się zaszczepie jeśli ktoś da bezpieczną szczepionke, a ja dodatkowo zostane ubezpieczony na wszelakie nopy.

Dysonansik dzbanie, c'nie?


@ImInLoveWithTheCoco: nie bardzo rozumiem co to za argument zaszczepię się jak dasz mi gwarancję, której nikt Ci nie da.

Życie to prawdopodbiensto. Jak jedziesz na wakacje to też mówisz znajomym - chętnie jak mi dacie gwarancję, że nie będzie wypadku?

Życie polega na podejmowaniu decyzji, każda decyzja to ryzyko.