Wpis z mikrobloga

@dobrzecisiewydaje: czekaj co... mieszkania inwestycyjne po 14 tys /m2???
Mieszkania inwestycyjne maja to do siebie, ze sa lokalami uslugowymi nie mieszkalnymi - wybudowane na działce z przeznaczeniem na uslugi, nie mieszkania. Przez co są TAŃSZE czesto niż mieszkania - Atal robi we Wrocławiu bodajze na Krakowskiej inestycje takich mieszkań - są mega tanie, ale...
a) są to lokale, nie mieszkania - nie dostaneisz zwykłego kredytu hipotecznego mając umowe o prace -
@kogi: Dla bogatszego Polaka każdy lokal to jest super sprawa... Nie, takie ceny i takie lokale nie są super i nigdy nie będą. Mi jako pośrednikowi jest wstyd przed klientem, jak pyta o cenę za takie gówno i muszę mu odpowiedzieć, że to jedynie 14k z metr we wspaniałej lokalizacji. W miejscu, gdzie dojazd do centrum zajmuje 40 minut, nie ma ani żadnego parku ani nawet ładnej okolicy, a i wygląd
przy tym chów klatkowy nabiera zupełnie nowego znaczenia


@dobrzecisiewydaje: Mnie tam zawsze śmieszy to sugerowanie jakby deweloper specjalnie chciał polaków wsadzić do tych małych klitek. Budują takie mieszkania na jakie jest popyt. A że większość polaków jest biedna, to budują takie, żeby ktoś je wykupił. Gdyby wybudowali 150 mieszkań zamiast 400, to większość ludzi by się przeżegnała jakby zobaczyła cenę. Na wykopie, na belkach tagów deweloperka, nieruchomości i mieszkanie deweloperskie powinny
@kezioezio: oj nie nie, ja daleko jestem od takiego myślenia, że każdemu się należy, sama mam męża dewelopera, więc też rozumiem chęć zarobku i nie ma w tym nic dziwnego. Natomiast jest różnica między zarobkiem i pozycjonowaniem inwestycji jako premium, a sztucznym podbijaniem cen na zasadzie "bo kto nam zabroni". W ubiegłym roku Dom Development, który raczej specjalizuje się w inwestycjach dla przeciętnego zjadacza chleba i nie pozycjonuje się jako premium,