Wpis z mikrobloga

Niby już wybrałam, ale chciałam poznać zdanie elity internetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co lepsze: gaz czy indukcja? I dlaczego? Zaczynam mieć wątpliwości czy słusznie wybrałam gaz tylko dlatego, że całe życie na nim gotuję i lubię ogólnie gotować, a nie widziałam szefa kuchni, który by miał indukcję. Dla mnie to bardziej „profesjonalne” rozwiazanie. Ok, raz na airbnb gotowałam na indukcji, i bardzo źle to wspominam
#ankieta #kuchnia #gotowanie #gotujzwykopem #agd #remontujzwykopem #budownictwo #mieszkanie

Co lepsze?

  • Płyta gazowa 44.5% (169)
  • Płyta indukcyjna 55.5% (211)

Oddanych głosów: 380

  • 31
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kociooka: my w domu mieliśmy całe życie gaz i podczas remontu kuchni zmieniliśmy na indukcję. Byłem zawsze przeciwnikiem indukcji, bo myslałem, że przede wszystkim nie będzie takiej kontroli nad gotowaniem. No ale okazało się, że gotuje się naprawdę super, przede wszystkim dlatego, że mamy kuchnię z 14 poziomami mocy (+ boost) i kontrola gotowania jest bardzo duża. No i superszybko się nagrzewa, więc nawet nie używamy już czajnika elektrycznego, tylko grzejemy
w mieszkaniu indukcję i nie da się na niej gotować. Weź ugotuj potrawę chińska na głębokim oleju na indukcji. To trwa wieki.


@DzieckoSzczescia: a zasilałeś z USB czy 3 fazy?
@kociooka: gaz jest brudny. Rodzice mają indukcje, ja z braku możliwości podłączenia muszę się męczyć z gazem. Tak jak pisałem wyżej, na indukcje narzekają ludzie który nie mają odpowiedniego zasilania, lub mają urządzenia o małej mocy.
@kociooka:

Obecnie mam starą kuchenkę gazową, ale chcę wymienić na indukcje.

Minusy kuchenek / płyt gazowych:

-"nagar" którym zachodzą garnki od dołu

-problematyczne czyszczenie kuchenki - niby stal nierdzewna, ale podnoszenie kratek, palników, czyszczenie wszystkiego, stawianie na miejsce

-"rdzewiejące" / zużywające się żeliwne palniki - moje nadają się już do wymiany mimo że niby działa wszystko, ale płomienie nie są już równe, oraz czytałem coś że mocno zeżarte żeliwne palniki nie
W domu ma gaz w mieszkaniu indukcję i nie da się na niej gotować. Weź ugotuj potrawę chińska na głębokim oleju na indukcji. To trwa wieki. Nie widzę żadnych zalet indukcji.


@DzieckoSzczescia: jaką masz indukcje, ile ma progów grzewczych?

nie widzę zalet


@wespazjan: szybsze gotowanie, nie trzeba płacić pustego abonamentu jeżeli używasz gazu tylko do gotowania.