Wpis z mikrobloga

Jechałem dzisiaj pociągiem i przesiadałem się w #poznan. Był tam taki peron, na który trzeba wejść schodami z przejścia podziemnego i nie ma żadnych wind. Idę tym przejściem i widzę jak biegnie #rozowypasek i ciągnie za sobą jakąś ogromną walizkę xD

Podbiega do mnie i pyta się czy wniosę jej tę walizkę, bo za 3 minuty ma pociąg i boi się, że nie zdąży. Odpowiadam, że za 30 zł wniosę. Ona mówi, że tyle za wniesienie mi nie da. No to wzruszam ramionami i idę sobie.

Siedzę na ławce i czekam na mój pociąg, a w międzyczasie pociąg tej dziewczyny odjechał xD ona sama wdrapała się 2 minuty po odjeździe jej pociągu xD i patrzyła się na mnie jakby to była moja wina.

Z ciekawości sprawdziłem i bilet na ten pociąg kosztował 90 zł, zakładając, że była ona studentką to i tak płaci za niego 45 zł. Czyli zamiast zapłacić 30 zł, to musi zapłacić 45 zł i 4 godziny czekać na kolejny xD #logikarozowychpaskow

#rozowepaski #heheszki
  • 121
@lexico: Kto napisał, że kobiety uważają, że z góry należy im się tragarz? W tej historii nie ma znaczenia, że to była kobieta. To mógł być ktokolwiek, starszy pan, dziecko, po prostu ktoś, kto sobie nie radzi. Ona sobie nie radziła ze względu na za mała ilość czasu, więc poprosiła o pomoc. To nie tak, że wzięła za duży bagaż którego sama nie mogła unieść. Wyszła z jakiegoś powodu za późno
@Krynicka: dlaczego zakładasz z góry, że wyszła za późno z domu? Mogło zdarzyć się wiele rzeczy, które sprawiły, że się spóźniła. W tej historii nie ma znaczenia kiedy wyszła z domu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bazylczuk: Zrobiła coś, co sprawiło, że miała za mało czasu. Nie zdążyć na pociąg= mieć za mało czasu. Mogła wyjść za późno, mógł być wypadek, korek, cokolwiek.
To nie było tak, że sama nie dała rady przenieść swojego bagażu, tylko, że dała rady przenieść go tak, by zdążyć na pociąg, który odjeżdża za 3min. Zdążyła zrobić to w 5min. To znaczy, że nie wyszła dostatecznie wcześnie.
Jeśli ktoś nie jest na
@Towarzysz_Blackpill: Ale o czym tu w ogóle dyskutować XD Po co ładujesz w walizę tyle, że nie jesteś w stanie jej podnieść? A jakby jechała w nocy, to by czekała do rana aż ktoś jeszcze przypadkiem będzie jechał? To jak ze starymi babami, co naładują do wózka jak chore, a później pomocy nie mogę tego wnieść do autobusu niskopodłogowego.
Op nie miał żadnego obowiążku kiwnąć palcem.
@Krynicka: to najpierw wypunktuj, skontruj, a przede wszystkim przeczytaj ze zrozumieniem pierwszą wypowiedź. Od tego czytania ze zrozumieniem zacznij, potem pogadamy o kontrowaniu i punktowaniu( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wszechfobia: Może sama wnieść w określonym, odrobinę dłuższym czasie, ale, tak jak napisałam, wyszła z domu za późno w stosunku do bagażu, jaki miała. Jakby miała 5minut więcej to by dała radę sama. A że widziała, że ma za mało czasu, by samej sie uporać, to poprosiła o grzecznościowa usługę
@bazylczuk: To ty naucz się czytać ze zrozumieniem. Chciałam, byś wypunktował moje rzekome braki w czytaniu że zrozumieniem i logicznym myśleniu.
Sama mam wypunktować to, co ty myślisz?
Nie to nie