Wpis z mikrobloga

Czy mam jakieś możliwości prawne zrzec się za wczasu wszelkich spadków i długów po dziadkach od strony ojca których widziałem raz w życiu i nie utrzymuję żadnego kontaktu?
Nie mam ŻADNYCH możliwości na jakikolwiek kontakt ani informacje kiedy sobie pomrą oraz jaką mieli sytuacje finansową. Po prostu chce ich wymazać tą część "rodziny".
Po starym, krórego widziałem 2x w życiu już musiałem kilka lat temu spłacić chwilówkę którą wziął zanim zdechł.

#prawo #finanse #komornik #pytanie #pieniadze
  • 7
@snusmumriken1971: zmieniło się prawo jakiś czas temu. Teraz domyślnie dziedziczysz z dobrodziejstwem inwentarza. Poza tym masz 6 miesięcy ma odrzucenie spadku po tym kiedy się o nim dowiedziałeś. O spadku, nie o śmierci.


Tylko ile osób wie jak sporządzić inwentarz i to robi? Bo bez tego to "dziedziczenie z dobrodziejstwem" to pic na wodę.
@Padre44: W dobrodziejstwie inwentarza nie pokładałbym zbyt dużej nadziei, komornik lubi ściągać z tego z czego mu najłatwiej, czyli też z majątku dziedziczącego, a ty się męcz ze sprzedażą jakichś drewniaków na lubelskiej prowincji.
@Profil_Internetowy: @Padre44: nie wiem jak jest teraz ale powiem jak to było w 2012 gdy musiałem spłacać po starym. Miał chwilówkę (ki) w skoku. Zmarł w 2008roku, kilka dni po moich 18stych urodzinach. Ja o jego śmierci jak i długach dowiedziałem sie w 2012 roku i mimo to musiałem spłacać (brali mi od razu z wypłaty. Zakład pracy płacił od razu komornikowi).
Jak argumentował to sędzia? Informacja o śmierci i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@snusmumriken1971: no to teraz to odzyskaj ;) to zawsze 7k, jak nie brałeś spadku po starym z to #!$%@? bezprawnie. Jeszcze się nie przedawniło chyba. Słuchaj, napisałem ci jak jest teraz, masz 6 miesięcy na odrzucenie, jak się dowiesz o spadku. Nie mam czasu męczyć różowej, jak chcesz napisz pytania na pv i poproszę by odpowiedziała ci jutro z pracy.