Wpis z mikrobloga

Z ciekawoscia patrze teraz na dwa kraje - #izrael i #czechy

W Izraelu szczepienia ida pelna para ale na razie na wykresach ich efektu nie widac. Izrael to inkubator pandemicznych glupot i zawsze sa kilka tygodni/miesiecy przed reszta swiata - jako pierwsi mieli lockdown na poczatku 2020, potem jako pierwsi na jesien a teraz jako pierwsi zaszczepia wieksza czesc populacji. Ciekawe jak szybko (i czy w ogole) zniosa restrykcje.

A Czechy - wprowadzaja mocny lockdown co ponoc mocno odbija sie na poparciu dla partii rzadzacej. Jest nadzieja, ze bedzie to przestroga dla reszty kontynentu (i chyba jest).

Jestem ciekaw, jak bedzie wygladac jesien 2021 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus
  • 39
@wladyslaw-krakowski: chyba troche odplywasz.

Spadku poparcia boi sie kazdy polityk, lockdowny na wiosne 2020 cieszyly sie bardzo duzym poparciem - mielismy do czynienia z nieznanym zagrozeniem, lockdown mial potrwac kilka tygodni, ludzie byli upojeni romantyczna wizja uratowania milionow zyc poprzez siedzenie w domu.

Epidemia trwa rok, na chwile obecna ludzie maja lockdownu dosc. Nawet Niemcy - karne spoleczenstwo ktora ufa wladzy - chca powrotu do warunkow sprzed pandemii. Wyobraz sobie w
A co ich poparcie obchodzi jak dostaną funkcję w nowym nadzorze gdzie demokracja nie będzie istnieć?


@wladyslaw-krakowski: to po co w takim razie byla cala akcja wyrzucenia Trumpa, skoro rzad swiatowy moglby namascic Bidena na prezydenta USA?

Ja już niestety nie mam, dalej 70% społeczeństwa wykonuje grzecznie każde polecenie rządu a na widok 40 osób tańczących pod krupówkami dostają spazmów (jak tak można!)


@wladyslaw-krakowski: z danych niemieckich wynika, ze ok.
@Wandsbeker:

to po co w takim razie byla cala akcja wyrzucenia Trumpa, skoro rzad swiatowy moglby namascic Bidena na prezydenta USA?


Potrzebne jest stworzenie jeszcze kilku zagrożeń:
1. terrorystyczne (np. kapitol Trumpa)
2. cyberterroryzm (np. akcja z GameStop)
3. kilka katastrof ekologicznych (jeszcze kilka pożarów, wulkanów, trzęsień ziemi)
I dopiero wtedy da się stworzyć "system rządu kryzysowego", który jest wybierany przez elity jak tu
https://www.washingtonpost.com/opinions/2020/02/18/fix-primaries-let-elites-decide/
Ewentualnie jak w Czechach, gdzie wprowadzono