Wpis z mikrobloga

Zrozumcie, kuce. Jeśli chcecie mieć kwotę wolną od podatku na poziomie 30 tysięcy, 40 tysięcy czy ile tam chcecie to trzeba zwiększyć podatki dla tych, którzy więcej zarabiają.

Zobaczcie jak to działa w #uk. Kwota wolna od podatku to 12500 funtów. Ale są tam trzy stawki podatkowe 20%, 40% i 45%.

W Polsce jak ktoś jest samozatrudniony to płaci 1500 zł zusu i 19% podatku. W UK skala jest progresywna nawet dla takich osób. Tam nie ma cwaniaka programisty, który zarabia 15 tysięcy miesięcznie i płaci mniej podatków niż sprzątaczka. Tylko płaci wg stawek, które wyżej podałem.

W Polsce Janusz zatrudni się na czarno, bo hehe państwo go okrada. Wykopki mu przyklasną. Cegła spadnie mu na łeb i co zrobi? Oczywiście był zarejestrowany jako bezrobotny i mimo, że do systemu się nie dołożył to będzie miał zapewnione leczenie. To nie Morawiecki zapłaci, tylko ty i ja.

Chcecie mieć służbę zdrowia jak w #niemcy? Należy zwiększyć nakłady. Budżet polskiego NFZ to ok. 80 miliardów złotych, niemieckiego odpowiednika to ok. 250 miliardów euro. Ponad bilion złotych!

Zrozumcie, nie ma nic za darmo. Jak zaproponujecie takiemu Duńczykowi obniżkę podatków to (słusznie) spojrzy na was jak na matołka. Po co ma mniej płacić podatku i czekać w kolejce do lekarza? Po co ma płacić mniej podatki i nie mieć drogi rowerowej pod domem? Lepiej zapłacić i mieć wszystko zapewnione. Logika rozumnego człowieka.

#antykapitalizm #polska #gospodarka #neuropa #podatki #praca #pracbaza
  • 174
@Ignacy_Loyola: polega na dopisywaniu pacjentowi badań które się nie odbyły by wyciągnąć kasę z NFZ, trzymanie pacjentów którzy równie dobrze mogliby leżeć w domu ale placówka celowo ich przetrzymuje bo dostaje kasę za obsadzone łóżko,
tworzac przy okazji sztuczne kolejki wymuszając na pacjentach korzystanie z prywatnej praktyki, która i tak odbywa się na publicznym sprzęcie. Jak zasypać ta przepaść? Zlikwidować 500+ i przenieść te środki na służbę zdrowia. Ale i tak
Skoro to taki dobry pomysł to dlaczego ludzie w cywilizowanych krajach tego nie wprowadzili? Pomyśl trochę.


@Ignacy_Loyola: Wlasnie "problem" polega na tym ze ja mysle a inni czuja lewacka ideologie.

"no bo co bedzie z tymi biednymi pasozytami jak ci co pracuja nie beda na nich placic?"
Pomysl troche

Gowno mnie interesuje co z nimi bedzie-chca jesc? niech pracuja. chca isc do lekarza? niech placa skladke jak kazdy pracujacy.

Jakie to
A ze kazdy ma TAKI SAM DOSTEP to kazdy powinien placic tyle samo BEZ WZGLEDU na to ile zarabia

A teraz minusuj bo dla komunistow i lewakow taki pomysl to istne pieklo

niech placa skladke jak kazdy pracujacy.


@gorzki99: Czyli kwota wolna od podatku to zły pomysł i "komunizm"?
Nie wiedziałem, że Korwin popiera komunistyczne pomysły.
@Ignacy_Loyola: Mój przyjacielu, nie obrazisz się za to określenie? Bardzo smutnym aspektem dzisiejszej Polski i jej rządzących jest fakt że nasza inteligencja została wymordowana przez Rosjan i Niemców podczas i po 2WŚ. Obowiązują wciąż te same układy i układziki jako spuścizna po czasach komunistycznych.
Wytłumacz mi proszę jaką widzisz szansę zmian na lepsze jak co jedna partia przekłada interes swój nad interes państwa.
Nie zapominajmy przy tym że Niemcy miały plan
@Ignacy_Loyola To nie do końca tak w UK, lepiej moim zdaniem popatrzeć na procent zabieranej wypłaty a nie na progi podatkowe. Dla 94% najbiedniejszych w UK potrącenia z pensji są procentowo niższe niż dla 94% najbiedniejszych pracujących w Polsce. Być może dla większej części społeczeństwa nawet, ale znalazłem dane dla obu krajów dla 94 percentyla. Używając kalkulatorów obciążeń wychodzi, że w UK oddaje się wtedy około 29% pensji, a w Polsce 31%.
Zrozumcie, kuce. Jeśli chcecie mieć kwotę wolną od podatku na poziomie 30 tysięcy, 40 tysięcy czy ile tam chcecie to trzeba zwiększyć podatki dla tych, którzy więcej zarabiają.


@Ignacy_Loyola: Ciekawe jakie podatki dla najbogatszych wprowadzili, żeby sfinansować 500+. Według rządu wystarczyło zategować https://biznes.radiozet.pl/News/500-plus.-Rzad-wyjasnia-skad-ma-pieniadze-na-wyplate-swiadczen

Przypominam, że całkowite wpływy z PITu do budżetu to około 65,4 mld zł, a 500+ kosztuje około 41,2 mld zł rocznie. Zamiast 500+ mogła być kwota wolna, no