Wpis z mikrobloga

Siema, wzięło mnie dziś na wylewność (jak u cygana #pdk) - udało mi się zrealizować długoterminowy plan i spełnić jedno z marzeń, potrzebowałem na to ponad 30 lat, więc zdecydowanie #czujedobrzeczlowiek

Akcja zaczyna się się gdzieś w sierpniu 2019, wstaje pewnego dnia i stwierdzam, że muszę zostać #programista15k i #!$%@?, właściwie stary co się #!$%@?ło że jeszcze tego nie zrobiłem? Na tym etapie większość życia zawodowego spędziłem w wykończeniówce - uwielbiałem tę robotę - tworzysz rzeczy, ludzie to lubią i płacą, kończysz każdy dzień zostawiając coś po sobie - miałem szczęście do kolegów w pracy, lubiłem to co robię i robiłem to na tyle dobrze, że ludzie chcieli więcej. Niestety, to wciąż tylko praca fizyczna, ręce trzeba myć przed szczaniem zamiast po, chodzisz #!$%@? i jeśli nie chcesz się bawić w rozkręcanie własnego biznesu i zatrudniać ludzi, to zarobki są mocno ograniczone ilością czasu - albo #!$%@? za dużo, albo ciągle odmawiasz klientom i ich tracisz.

W kwestii #kryptowaluty w tamtym czasie jestem klasycznym nocoinerem, ale droga do tego była długa - na tagu siedzę od 8 lat, zdążyłem być okradziony przez mtgox, cryptsy czy #!$%@? mintpal i moje kochane RON PAUL COINY, wiem również jak to jest odebrać MARGIN CALL od mudzina. Jako pierwszy wspomniałem tu #monero w 2014 tylko po to, żeby sprzedać wszystko za ułamki centów... Bitcoinów miałem setki, ale udało mi się zarobić zero - taki ze mnie trejder, rekin finansjery... Nie było wtedy #rysiekinvestments więc zbłądziłem. Lekcje wyciągnięte, giełd nie tykam, koparkę sprzedaję - romans z krypto zakończyłem na minimalny plus tylko dzięki kopaniu DOGE w odpowiednim czasie.. Timing jednak był idealny - 2016 rok, niedługo przed największym bull runem w historii, ja postanawiam się przeprowadzić do innego kraju całkowicie ignorując co się #!$%@?.

Wracamy do 2019, myśl z rana gryzie mnie cały dzień no i decyduje że jadziem z tym - daje sobie 5 lat żeby przestać pracować fizycznie - bez wymówek. Decyduję że będę uczył się pythona, a jako plac zabaw wybieram kryptowaluty - brakuje mi ich w życiu i chcę znowu przy nich być - tym razem jednak wracam w roli, w której całe życie dobrze się odnajdowałem - budowniczego :D. Szybki przegląd rynku, podoba mi się idea i klimat #mimblewimble, nie podoba mi się GRIN czy BEAM, właśnie ma startować Epic-Cash - czytam i stwierdzam, że fundamenty ma solidne i zagrzewam tu miejsce. Społeczność malutka i przyjazna, czas mija przyjemnie i produktywnie - spędzam wszystkie wolne chwile chłonąc pytonga, zaczynam tworzyć epicradar.tech - działa do dziś choć od jakiegoś czasu zaniedbane. Przez następne półtora roku staram się pogodzić pasję/naukę programowania, prace na pełen etat, bycie rodzicem, mężem i jeszcze se Open University #!$%@?łem na 4 lata na kierunku analizy danych w obcym języku :D.

I wiecie co? Ten #!$%@? Atari (nie nadążam jaki nick teraz) wykrakał jakieś pół roku temu i stało się - oficjalnie zostałem zatrudniony przy projekcie (Epic-Cash), dzięki temu zakończyłem karierę w budowlance i wykonałem założony plan w 18 miesięcy, zamiast planowanych 60. Do tego nakopałem i kupiłem trochę tego dziadostwa na wczesnym etapie, a #epiccash wykręcił od tego czasu z 0.02$ do 1$.

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam zarówno weteranów tagu jak i nowych, choć sam raczej siedzę cicho to wykop, a #kryptowaluty i #bitcoin szczególnie to moja strefa komfortu w internecine już naprawdę długo :).
  • 14
@cocodzamboidoprzodu: Takie myśli nie wnoszą zbyt wiele do życia, ale jak już sprowokowałeś - wyszedłbym zajebiście ( ͠° °) Pieniądze nie byłyby moim problemem do końca rozsądnego życia, nawet gdybym zostawił sobie 10% tego co miałem, eh.. :)

Właśnie to że wcześnie się zainteresowałem, złagodziło całą tę lekcję - byłem młody więc miałem mało na inwestycję, więc mało straciłem robiąc wielkie błędy, gdybym dziś powtarzał swoje
@Morfeusz_krul_stulejarzy:

pierwszy miesiąc codeacademy - chciałem dobrze załapać podstawy i jakieś inspiracje, potem znajomy doradził Django (web framework -https://epicradar.tech/ to wszystko python i boostrap (troszkę js)) - było za wcześnie więc miałem sporo pod górkę, ale zabawa na żywym projekcie + youtube, google i dało radę. Pewnie dalej są jakieś braki w podstawach, ale dość dobrze już odczytuję JS czy inne języki, więc sposób myślenia się wykształcił :D
Jupiter notebook
@MightandMagic: Każdego inaczej, ale z motywacją to ja problemu nie miałem... najdłuższa przerwa 2 tygodnie, powrót bez problemu, wręcz jak na głodzie. Myślę, że praca na żywym projekcie i jakaś spółczesność w tle to podstawa, ja miałem problem z syntaxem pythona jeszcze, ale już udostępniałem swoją aplikację i wchodziłem w kontakt z ludźmi. Poszukałem kryptowaluty która startowała, postanowiłem zrobić stronę która zbiera informacje z giełd w jednym miejscu. To proste zadanie
@MightandMagic: Zaczynałem od zupełnego zera, parę filmików 'top languages in 2019' na YT, poskładałem sobie to w całość i charakter Pythona mnie przekonał, JS długo omijałem szerokim łukiem, ale już ogarniam podstawy. Nie miałem pojęcia dokąd zmierzam, dlatego wybrałem coś najbardziej uniwersalnego. Patrząc na to gdzie dziś jestem, JS i framework jak React mógłby być lepszym wyjściem, ale nie żałuję :) Na początku najważniejsze są podstawy - wybrać powinno się język,