Wpis z mikrobloga

@93michu93: ja miałem live coding, w tego typu zadaniach ważne jest aby na głos mówić co się robi. Prowadzący interview nawet podpowie jeśli się zatniesz albo zapomnisz nazwy jakiejś metody, która wiesz, że będzie Ci potrzebna aby to zadanie wykonać. W końcu stres itd. sprawia, że zapomina się nawet elementarnych rzeczy.
@matwes: @93michu93: trochu kijowo poszło, ani jednego pytania technicznego tylko live coding, najpierw z js (w którym mało co robiłem w czystym js), więc jakoś z ich pomocą 2/3 zadania a potem napisanie controllera i serwisu liczących i walidujących sumę kontrolną z algorytmu Luhna, można było korzystać z neta ofc, zjadł mnie stres i zamiast to zrobić porządnie to dawałem jakieś fory i małe zmienne zamiast streamów które tak lubie.
@MrFisherman: słyszałem o przypadkach, gdzie rozmowa, live coding poszedł kijowo, ale mimo to i tak przyjęli bo zauważyli, że jesteś w stanie szybko się douczyć rzeczy, których Ci brakuje. Ewentualnie mieli kandydatów na gorszym poziomie niż Ty i okazałeś się być najlepszym w stosunku cena/jakość.
@MrFisherman: najs, czyli moje "słyszałem" się potwierdziło, gratki stary.

Ja dzisiaj zacząłem wdrażanie się do projektu u klienta firmy, będzie tona, wręcz tona rzeczy do nauki, jakieś 80% tego co mi kolega wprowadzający opowiadał to znałem tylko z nazwy lub słyszałem po raz pierwszy.
@MrFisherman: jak Ci się chce to możesz dla sportu pójść. Ja byłem w trakcie robienia zadania domowego w ramach rekrutacji do jednej z firm, a tu nagle z drugiej zadzwonili, że mnie przyjmują. Do firmy nr 1 napisałem tylko maila, że rezygnuję z udziału w rekrutacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@matwes: @93michu93: jeszcze lepsza wiadomosc, ta druga firma z ktorą mialem dzisiaj rozmowe mnie przyjeła na duzo lepszych warunkach + zdalnie, nie musze wyjeżdżać do Łodzi :D sry że wam tak spamuje tutaj bo mnie nie znacie i pewniw was to nie obchodzi jednak chcialem sie tym podzielić. Z drugiej strony dość duzo hajsu mi dali na poczatek i dlatego sie boję że nie podołam xd
@MrFisherman: nie no spoko, fajnie, ze informujesz.
Podaj jak definiujesz dosc duzo (jesli chcesz oczywiscie)
a) 4-6
b)6-8
c)8-10
d) wiecej niz dycha

sorki, za wscibskosc ale ja na poczatku grosze zarabialem wiec jestem ciekawy
@MrFisherman: to świetna stawka jak na pierwszą pracę. Sam zaczynałem od kwoty nieco ponad 2,5x mniejszej w swojej pierwszej firmie 6 lat temu. Jak na swoje doświadczenie obecnie nie zarabiam stawki rynkowej w trzeciej już firmie, ale to głównie przez to, że w drugiej firmie 4 lata robiłem w technologii, która bardzo rzadko w ogłoszeniach się pojawia (Java EE) i wypadłem z obiegu plus nie mam ambicji na wyżej niż prosty