Wpis z mikrobloga

@MrFisherman: ja miałem rok temu standardowe pytania z listy top 300 pytań o rekrutację jakieś głupoty typu pytania o kolekcje zapytania HTTP post get update delete itp różnice pomiędzy interfejsem a klasa abstrakcyjną
@MrFisherman: jakie są podstawowe scope w Springu, wyjaśnić czym wyróżnia się scope Repository, czym jest Inversion of Control, Dependency Injection.

Z pytaniami jak działa HashMapa to warto wiedzieć od strony teoretycznej jak wygląda ta struktura danych pod spodem. Tu możesz mieć pytanie w stylu "a co się stanie jeżeli do hashmapy wrzucimy obiekty z nienadpisanymi lub nieprawidłowo nadpisanymi metodami equals i hashCode". Ta książka w łopatologiczny sposób objaśnia podstawowe algorytmy: https://www.taniaksiazka.pl/algorytmy-ilustrowany-przewodnik-bhargava-aditya-p-894272.html
@matwes: właśnie oglądałem dzisiaj sporo o hash mapie więc to raczej rozumiem, @Repository chodzi o to, że dodaje tłumaczenie błędów dostępu do danych? Co do książki to nie zdąże do jutra jej przeczytać pewnie :D, obczaje sobie jeszcze GC, tylko wlaśnie do tego nie mam jakiegoś fajnego toutoriala, co do Stringa to chyba prawidłową odpowiedzią będzie 2?
@MrFisherman: Ze Springa:
1. Co to jest bean? (serio)
2. Co powinno być beanem a co nie? Albo inaczej, aplikacja ma wyświetlić dane 100 użytkowników, czy to znaczy, że powinniśmy mieć 100 beanów klasy User? A jeżeli nie, to co powinno być beanem, jeden obiekt User? Coś innego?
3. Jakie są scope'y, który jest domyślny i kiedy użyjesz innego niż domyślny?
4. Kontekst naszej aplikacji nie ładuje się, mówi, że ma
@cochese: pozwolę sobie odpowiedzieć z pamięci to może sprawdzisz czy dobrze myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Bean to każdy normalny obiekt Javowy który jest inicjalizowany i zarządzany przez kontekst Springa
2. Raczej jako Beany dawałbym coś co używa się bardziej globalnie, User to może być jakaś encja i nie musi być beanem, to i tak będzie w bazie pewnie
3. singleton - domyślny czyli jedna instancja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrFisherman: różnica między int a Integer, wytłumacz final/finally/finalize, co trafia na stertę a co na stos, arraylist / linkedlist - różnice

Widziałem twój post na grupie na fb, ogarniesz to lekkim #!$%@? z takim bagażem wiedzy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@MrFisherman: Ad 2: Przede wszystkim beany mają unikatowe nazwy, których możemy użyć do wstrzyknięcia konkretnego beana (patrz 4). Nie wyobrażam sobie nadawania 100 nazw beanom klasy User. Dla mnie beanami są części infrastruktury systemu - usługi, repozytoria, klasy pomocnicze dla nich itp. Na pewno nie obiekty modelu, DTO ani DAO, elementy kolekcji, obiekty przesyłanych wiadomości itp. W moim przykładzie beanem mogłaby być List albo UsersRepository.
wyjaśnić czym wyróżnia się scope Repository


@MrFisherman: tu błąd myślowy z mojej strony, powinno być pytanie "Wymień i opisz podstawowe adnotacje Springa, wykorzystywane do oznaczania klas. Czym wyróżnia się adnotacja Repository?"