Wpis z mikrobloga

@kazly: dziekuje za poświęcony czas i przygotowanie instrukcji obrazkowej +
Przypomniało mi się jak Cejrowski pokazywał gdzieś w buszu jak właśnie tak robili wodeczke gdzieś w lesie stary dobry sposób
@pu100stan ok. 400-600zł. Ważne, żeby był bez odstojnika, rurki z pcv i miał przynajmniej z jeden termometr elektroniczny. Najlepiej z miedzi, ostatecznie ze szkła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pu100stan: kiedyś o tym czytałem, ale zrezygnowałem bo wkręciłem się w browary i przestałem lubić wöde oraz ludzie zdecydowanie odradzali tanie destylatory i nie chciałem utopić kilku stów.
Budżetowo dobry wydawał się "mikro pot-still" z destylatorymiedziane.pl w lepszym setupie (sprężynki w deflegmatorze).
Jeśli chcesz mieć pot-still (kolumny to x razy większa cena ale robią spirytus 96% sklepowej czystości) to ważne jest żeby był deflegmator, dosyć wysoka kolumna i jak największy udział
@pu100stan w stosunku do osiaganych korzyści nakład nje jest duży. Jam ma byc tanio, to rzeczywiście mikri pot- still wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Jest dostępny z 7l pojemnikiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pu100stan: no nie wiem czy to taka znowu inwestycja. Opowieści purystów z internetu pewnie są przesadzone i taki pot-still da niezły bimberek jeśli się go dobrze użyje. Ja zrezygnowałem głównie dlatego że odwykłem od destylatów ¯_(ツ)_/¯ i pewnie za parę lat jak do nich wrócę (lub podniosą akcyzę na browary) to sobie kupię jakiś sprzęt.