Wpis z mikrobloga

Trochę Pythona (pyhidapi), trochę C (QMK) i trochę Lua (awesomewm) stworzyło taką oto wybuchową mieszankę, dzięki której menedżer okien komunikuje się z klawiaturą, która wyświetla mi ledami aktualny status poszczególnych obszarów roboczych.

Na niebiesko zaznaczone są obszary zawierające jakieś okna, a na różowo aktualnie wybrany obszar.
Menedżer okien, awesome, wyłapuje eventy focusowania okien i przesyła z użyciem zewnętrznego skryptu w Pythonie informacje o aktualnym statusie do QMK w mojej klawiaturce (ZSA Moonlander Mk1). Klawiatura trzyma sobie te dane w pamięci i podczas przytrzymywania Super nadpisuje w tablicy z aktualnymi kolorami ledów niektóre wartości.

Następny krok - okodowanie wskaźników głośności oraz wyciszenia mikrofonu ( ͡ ͜ʖ ͡)


#linux #python #qmk #klawiaturamechaniczna #moonlander
kacperski1 - Trochę Pythona (pyhidapi), trochę C (QMK) i trochę Lua (awesomewm) stwor...
  • 8
@ogrim: Gdy zamawiałem to produkowali i wysyłali je w partiach, także czekałem ponad miesiąc (zamówienie w październiku, przewidywana dostawa 5.11-25.12, dotarł 28.11).

Ale z tego co kojarzę teraz już nie działa to w tym trybie tylko normalnie, więc nie sugeruj się moim doświadczeniem :P