Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 941
Codzienny namiar na bezpieczną aborcję.

Widzę często pytanie czemu aborcja ma być dostępna do 24 tygodnia ciąży.

Powinna być dostępna chociażby z tego powodu, że wielu mężczyzn (WIELU =/= WSZYSCY, już ja Was znam, wykopki ( ͡° ͜ʖ ͡°) po informacji o wadzie płodu po prostu odchodzi. Nie przejmują się losem dziecka czy matki, najzwyczajniej w świecie uciekając. Bez ponoszenia tej mitycznej odpowiedzialności za seks, na temat której wykopki tak głono krzyczą.

Ponadto pamietajmy, że bardzo wiele rzeczy może się zadziać w życiu osoby w ciąży, które mogą wpłynąć na decyzję o aborcji. Odejście partnera, o którym pisałam wyżej, czy utrata pracy albo chociażby inne problemy, przez które najlepszą opcją, według osoby w ciąży, będzie jej zakończenie.

I nie mam prawa tego oceniać ani ja, ani nikt inny, bo decyzja o usunięciu ciąży jest decyzją tylko osoby w ciąży.

Jeżeli jesteś w niechcianej ciąży to pamiętaj - nie jesteś sama!

17/31

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do czarnolistowania

PS. Tag jest rzeczywiście autorski, natomiast jak widać, pojęcia kultury jest niektórym obce i nadal pod nim spamują. Posty oczywiście zgłaszam, a na tę chwilę jedyne co mogę zaproponować to czarnolistowanie tych użytkowników.
Mimo wszystko postaram się jakoś zaradzić tej sytuacji, o ile będzie to możliwe.

PS2. Naprawdę nie chce mi się szarpać w komentarzach i jak zaczyna się obrażanie to kasuję komentarze, a użytkownik już pod moimi wpisami nie popisze.
Pobierz Amishia - Codzienny namiar na bezpieczną aborcję. 

Widzę często pytanie czemu aborcj...
źródło: comment_1613322065PbET4rDwRFP4YCxAzXCsIp.jpg
  • 58
I dlaczego zabicie takiego dziecka ma być lepsze?


@Der_Liebhaber_der_Lebkuchen: Oczywiście, że tak. Życie samo w sobie nie ma większego znaczenia, potrafi być za to sporą udręką czy wręcz zwykłymi katuszami, o czym możemy się przekonać chociażby w statystykach samobójczych.

Już nie mówiąc o tym, że życie matki też powinno mieć tutaj znaczenie, a niechciane dziecko może jej to życie zwyczajnie zniszczyć.
@Amishia: plusuję codziennie akcję, ale mam wrażenie, że podstawowym uzasadnieniem rozciągnięcia terminu przerwania ciąży do 24 tygodnia wynika z tego, że dużo wad rozwojowych płodu nie da się stwierdzić w bardzo wczesnej ciąży. Wykonanie badań genetycznych na nosicielstwo chorób dziedzicznych też potrafi się mocno wydłużyć, więc daje to margines czasu na przemyślenie sprawy dot. kontynuowania czy przerwania ciąży.
Z drugiej strony uzasadnieniem jest to, że aborcja w tym czasie jest bezpieczna
@Amishia: szanuję, ale nie rozumiem tego tłumaczenia, że facet zostawił, że wady płodu, że stara pracy. Nikt nikomu nie powinien się tłumaczyć. To indywidualna sprawa i każdy ma swoją motywację. Jaka by nie była, dla kogoś innego może być niezrozumiana. Jak by ktoś nie chciał zaklinać rzeczywistości to aborcja jest i będzie. I piękna być dostępna bez tłumaczenia
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4