Wpis z mikrobloga

via Android
  • 1
@inny_89: Lepiej pytaj na forum microsoftu, bo tutaj nikt takich rzeczy nie używa, bo i po co

@fervi jest tu całkiem sporo osób co takie rzeczy robi. Przynajmniej jeśli chodzi o SSIS. Mimo obiegowej opinii to połowa firm w Polsce na tym jedzie i ta technologia nie zdechnie jeszcze długo.
Tam też zadań pytanie ale nie zaszkodzi spróbować tutaj.

Trochę nie rozumiem tego stwierdzenia: "po co".
  • Odpowiedz
@inny_89: Pewnie jak ktoś używa Microsoft SQL to tak.

Nie znam się (ale się wypowiem :P) ale tego typu narzędzia przypominają mi w szkole naukę MySQL przez MySQL Workbench. Stawia człowiek te kropki, kreski, relacje, a potem w domu odpala CLI i klepie wszystko czystym kodem SQL
  • Odpowiedz
@inny_89: Zastąp mirkiem, ogarnie to lepiej i taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, na razie zapoznałem się z ETL i brzmi jak rozwiązanie problemu, który nigdy nie był problemem. Brzmi to jak połączenie "API" z "konwerterem i parserem baz danych pod naszą modłę". Strzelam nawet (ale to wywód z dupy), że można napisać kod w Postgresie, który to zrobi bez dotykania niczego innego.

Bardziej mnie ciekawi
  • Odpowiedz
@fervi: żaden mirek mi tego taniej nie zrobi. To akurat byłaby głuota, żebym komuś to zlecał. Sam biorę za to odpowiednie pieniądze. Tak jak z resztą masa innych ludzi na świecie.

Wyrzuciłeś tutaj tyle "domysłów", że nie bardzo wiem od czego zacząć, żeby Ci to jakkolwiek wyjaśnić.
Generalnie SSIS są dedykowanym rozwiązaniem, które właśnie pozwala Ci ogarnąć BARDZO szybko bardzo skomplikowane często procesy ETL z równoczesnym dbaniem o typy danych itp.
  • Odpowiedz
@inny_89: Niby spoko, ale żeby korzystać z SSIS jak rozumiem - musisz płacić za licencje SQLa, które do takich nie należą i są często limitowane. Pominę fakt, że taki projekt z automatu jest nieprzenośny i realnie nie wiem czy nie przepłacisz znacznie więcej.

Ale przynajmniej się czegoś dowiedziałem z zakresu SQLa
  • Odpowiedz