Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym Wam pokazać na własnym przykładzie, jak to jest być "bogatym" w naszym wspaniałym kraju. Tak wygląda mój pasek wynagrodzenia. Na czerwono zaznaczyłem najważniejsze pozycje, czyli brutto, netto oraz koszt pracodawcy (po przeliczeniu na kalkulatorze internetowym. Nie dziwie się, że ludzie uciekają na jednoosobową działalność (,)

#zarobki #praca #pracbaza #zalesie #podatki
zygmunt3wazza - Mirki, chciałbym Wam pokazać na własnym przykładzie, jak to jest być ...

źródło: comment_1612882087sS41VKnfVqAt614McEmwUo.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nairamk: Liczę bo lubię, muszę to oddać państwu i tyle. Wiem, ze to różnica między brutto a netto ale dupa i tak piecze ;) szczególnie jak trzeba coś załatwić w tym pięknym kraju (,)
  • Odpowiedz
@akwajuk21: eldorado moze nie, ale gdybym na b2b dostal od pracodawcy tyle netto co go kosztuje co miesiecznie (czyli 13,5k) to po odjeciu 1400 zusu (dla uproszczenia wszystko traktujac jako koszt, a nie odliczajac zdrowtne od podatku) mam 12000k dochodu i na liniowym 19% mam 2300 dochodowego czyli prawie 10k na reke. A do tego czesc kosztow ktore i tak teraz place (samochod, telefon) bym sobie wrzucil w dzialalnosc i
  • Odpowiedz
@zygmunt3wazza: Nie no pewnie. Ja też mam liniówke, tak jak pisałem, w styczcniu ~~ 23 500 brutto co po odliczeniu wszystkiego daje ~~ 16-17 k na rękę (po odliczeniu dochodowego, zusu, vat itp).

I to, że vat nie jest "mój" od początku tow iem, ale przelać ja muszę i zatwierdzić tkai przelew XD
  • Odpowiedz