Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym Wam pokazać na własnym przykładzie, jak to jest być "bogatym" w naszym wspaniałym kraju. Tak wygląda mój pasek wynagrodzenia. Na czerwono zaznaczyłem najważniejsze pozycje, czyli brutto, netto oraz koszt pracodawcy (po przeliczeniu na kalkulatorze internetowym. Nie dziwie się, że ludzie uciekają na jednoosobową działalność (,)

#zarobki #praca #pracbaza #zalesie #podatki
zygmunt3wazza - Mirki, chciałbym Wam pokazać na własnym przykładzie, jak to jest być ...

źródło: comment_1612882087sS41VKnfVqAt614McEmwUo.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mojwykopjestlepszy: owszem moze sobie to wrzucic w koszty ale nie zmienia to faktu ze 13k go to kosztuje co miesiac. A koszty miesieczne przy uopie (jakies smieszne 112 pln) masz juz uwzglednione przy kalkulacji zaliczki na podatek dochodowy. Nie majac dzieci zadnej dodatkowej ulgi nie mam (dwa razy kiedys sobie wykorzystalem na internet...)
  • Odpowiedz
@mojwykopjestlepszy: ale pracodawca może sobie praktycznie każdy koszt "odliczyć od podatku" i zamiast odliczać karmienie Morawieckiego, mógłby np. zatrudnić więcej pracowników, dać większa wypłatę niektórym żeby ich zatrzymać, albo zainwestować w cokolwiek innego. Tego też nie ma w tym wyliczeniu, także o co pijesz?
  • Odpowiedz