Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Potrzebuje pomocy kogoś kto się zna na inwestycjach. Odziedziczyłem duży spadek po babci - prawie 150k. Chciałem jakoś z tego zrobić solidny dochod pasywny. Chodzi mi tylko o to aby nie musieć już pracować aby dostawać co miesiąc odsetki z wynajmu lub dywidend - tyle aby się utrzymać.
Wiem że na nieruchomości to za mało, myślałem o garażach lub giełdzie. Jakieś rady w co najlepiej teraz.

#gielda #nieruchomosci #inwestycje #spadek #dywidenda #oszczednosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chodzi mi tylko o to aby nie musieć już pracować


@mirko_anonim: bajt 2/10, ale traktując to poważnie to potrzebujesz jeszcze dodać dwa zera na koniec tych 150k. Po więcej porad zapraszam na płatny webinar.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie ma problemu, wystarczy że do życia potrzebujesz kawałek kartonu i 1 kg ziemniaków codziennie ;). Bo nawet przyjmując 10% z 150k to masz ledwie 15k rocznie - podatek. Wiec zostaje ci jakiś 1000 zł na miesiac .
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 150k to grosze (inwestycyjnie). Z tego nie zrobisz pasywnego tak żeby nie musieć już pracować. Nawet najniższej krajowej nie osiągniesz w ten sposób. Jeśli masz doświadczenie z giełdą, to możesz próbować, jeśli nie, to garaże lub miejsca garażowe wydają się lepszą opcją, pod warunkiem reinwestycji aż do zadowalającego poziomu zysku.
Jeśli upierasz się przy inwestycjach, ale jesteś laikiem to najpierw celuj w te najbezpieczniejsze produkty: obligacje i lokaty.
Przy
  • Odpowiedz