Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uriel_ck: przykład - jak masz lód na DDR, a chodnik masz czysty - masz prawo jechać chodnikiem. Czego nie rozumiesz? Pomyliłem się w kwestii że możesz jechać ulica, poprawiłem się i przyznałem do pomyłki.
Przecież kierowcy to jedna z najbardziej #!$%@? dojnych krów w tym kraju xD


@ola522: Wstawaj, zesrałeś się. Obsługa ruchu samochodowego wciąż kosztuje znacznie, znacznie więcej niż przynosi zysków.
bo masz miesięczny po starej cenie


@zuku98: Tyle że od pary lat miesięcznego nie kupisz tak sobie, tylko trzeba wyrabiać tę kartę Urbana. Ja na swoją czekałem ponad miesiąc.
Szybciej mi było dobić do 18l oddanej krwi, niż się doczekać aż łaskawie dostanę tę kartę.
@void1984: No daje sobie radę. Szczególnie przez te 8 godzin jak pracują poza domem. Wtedy na pewno ma kto odśnieżać u nich chodnik przed domem. Weź się czasem zastanów..

Poza tym w samym Wrocławiu można wymienic kilka instytucji które są opdowiedzialne za odśnieżanie. Niektóre za parki, inne za drogi, jeszcze inne za wały. Do tego przedszkola/szkoły same np.
Szczególnie przez te 8 godzin jak pracują poza domem


@Darth_Gohan: Pracują z domu, z powodu koronawirusa.

Weź się czasem zastanów..

Po zastanowieniu się, nadal pracują z domu.

Poza tym w samym Wrocławiu można wymienic kilka instytucji które są opdowiedzialne za odśnieżanie

Nie zmienia to fakty że napisałeś bzdury że "nikt sobie nie radzi". Część odpowiedzialnych sobie radzi, część nie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tommy__: a co ma jedno do drugiego? To że Wrocław nie potrafi ogarnąć infrastruktury nie oznacza, że postulaty o mniejsza ilość samochodów są niesłuszne. Poza tym zarówno infrastruktura rowerowa, tramwajowa jak i drogowa są w tragicznym stanie.
Powtorze- aktywiści i obywatele walczą o buspasy i ścieżki rowerowe, a nie imitacje buspasow i ścieżek wymalowane białą farbą na kostce pamiętającej okupację niemiecka. To ogromna różnica.
jakby patrzeć tylko na paliwo, to wychodzi mi taniej jeździć V8 w gazie niż jeździć MPK do pracy (mam bezpośredni autobus)


@maciekson: Mógłbyś podać konkretne wyliczenia czy twój komentarz poparty jest badaniami instytutu statystyk z dupy?

@wiktorek_pl:
Widzę, że wśród wykopowej inteligenckiej niszy jest to ostatnio bardzo popularny tekst, nawet jeżeli kompletnie nie pasuje do sytuacji, więc odpiszę Ci dokładnie, tak jak zrobiłem to ostatnio: Tak, z dupy twojej starej.
Do pracy mam ok. 6,5 km. Bilet kosztuje 4,6 PLN, czyli żeby przejechać 100 km, muszę zrobić ponad 15 kursów, czyli będzie mnie to kosztować 70,76 PLN.


@maciekson: Co xDDD Znakomite wyliczenia światowcu ale żeby ktoś liczył cenę biletu mpk w przeliczeniu na kilometry to już trzeba mieć duże braki umysłowe. Bilet miesięczny kosztuje obecnie 60zł i możesz jeździć w tej cenie do pracy i z niej ile chcesz, nawet jak
@maciekson: Chyba chodziło mu o imienny na 2 linie z kartą Nasz Wrocław - taki faktycznie dalej kosztuje 60PLN, ale jest w zasadzie bezużyteczny jeśli do pracy musisz dojechać gdzieś na wygwizdów i trzeba się przesiadać więcej niż raz.