Wpis z mikrobloga

Ludzie, czy wy nigdy śniegu nie widzieliście?
Spadło 20 cm śniegu - wszędzie kwik, że nie odśnieżone, katastrofa, skandal, odwołać wszystkie wyjazdy...
Lokalna grupa Sąsiedzi #rzeszow cała #!$%@? apokalipsą zimową (20 cm śniegu przypominam)...
Przecież są normalne warunki zimowe, jakie pamiętam przez 95% swojego życia...
Codziennie odgarniam samochód i jeżdżę z uśmiechem na ustach po tym śniegu - Janusze i Grażyny przestańcie narzekać!
#motoryzacja #samochody #zima ##!$%@?
źródło: comment_1612798537mvObArU0V58RtDugmoSodb.jpg
  • 78
@krwawy_zenon:
✓ szczepionki
✓ covid
✓ niemcy zazdroszczą dobrobytu
✓ tusk wiadomo kto
✓ sukces rządu w walce z pandemią
✓ aborcja kurrrrrła
✓ BESTIA ZE WSCHODU NIE WOLNO WYCHODZIĆ Z DOMU - WIELKIE OPADY ŚNIEGU NAWET DO 10CM NA DOBĘ I WIELKI MRÓZ NAWET DO -5. WYPOWIADAJĄ SIĘ STRAŻACY, KATASTROFA, NIE DAJEMY RADY, JAKBY NIE BIMBER OD CHŁOPAKÓW Z OSP TO JUŻ BYŚMY DAWNO UMARLI
@szczypek45: e tam, za przeproszeniem #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) odkąd pamiętam to stale powtarzanym hasłem przez całą zimę było "śnieg znowu zaskoczył drogowców". pamiętam zimy, gdzie jadąc z tatą do babci woziliśmy w samochodzie łopatę i miejscami jak było nieprzejezdnie to trzeba było sobie odłopatować kawałek aby pojechać dalej. wszyscy to akceptowali, bo zima więc śnieg być musi, a my gnoje mieliśmy radochę z jazdy na
@szczypek45: Czego ty oczekujesz że przy takich opadach śniegu drogi będa czarne? U mnie tak pada że pół godziny po powrocie do domu nie widać już moich śladów na chodniku. Pług może jeździć i co 30minut a efektu i tak nie będzie widać. W intensywnych opadów skupiają się na newralgicznych miejscach aby utrzymać możliwość przejazdu. Widoczny efekt na zwykłych odcinkach będzie widać dopiero pewien czas po ustaniu opadów.
@szczypek45: ale co Ty za bzdury piszesz xD kiedyś lepiej utrzymane drogi? Teraz masz o wiele, wiele więcej dróg, o wiele, wiele więcej samochodów i stąd problemy. Przecież kiedyś to dopiero był syf. Większość wspaniałych kierowców lata dalej na letnich oponach, zero znajomości auta, jak działają systemy bezpieczeństwa, nikt nawet nie pokusi się o jakiś parking, żeby sobie coś tam poćwiczyć.
@kapitan_knur ja też nie mogę znieść tego biadolenia. Może i nie odśnieżone, ale przecież w ciągu godziny nikt nie roztopi śniegu na wszystkich chodnikach miasta. Osobiście nie widzę problemu w jeździe po takim śniegu. Troche wolniej, ostrożniej, z zachowaniem większego odstępu gdyby ktoś wcześniej nagle zahamował. Poza tym w bagażniku worek piasku, łopatka. Jechałem dzisiaj do pracy może 5 min dłużej 20 letnim autem bez jakichkolwiek systemów pomagających w jeździe. Dlatego uważam,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kapitan_knur: o dokładnie. Ludzie na drogach zesrani, bo śnieg. 40 km/h i panika w oczach, bo śnieg xD
Oczywiście brak pługów to kryminał za który powinno się beknąć, ale państwo bardzo lubi rozliczać takich ludzi nigdy. A pogoda jak każda inna, jakby jeszcze 40 stopni mrozu było, to rozumiem, ciężko, auto nie odpali, jest kłopot. Ale tak? Nawet 10 stopni mrozu nie było, a tu panika taka, że hurr durr nie
@kapitan_knur: @kapitan_knur: Kwestia klasy opon i ich stanu. Zasad fizyki nie oszukasz, zimówki znacznie lapiej wypadną na śniegu w porównaniu z wielosezonem w tym samym wieku i budżecie. Dla mnie po przesiadce z wielosezonu (Continental) na zimowe (Goodyear) różnica była diametralna. Ale racja trochę przesadziłem z wrzucaniem wielosezonówek i osób dziadujących na oponach było przesadą. @perun79: nalewki to zupełnie co innego, często mają bieżnik typowo na śnieg
@producent_smogu: jestem banowany na wielu fanpegach za pocisk ludziom przy takich tematach. Nic.mnie nie wkur**ja bardziej jak wieczne narzekanie robaków gdzie drogowcy? Jakim debilem bez wyobraźni trzeba być (50% komentujących) żeby nie zdawać sobie sprawy, że:
1. Przy opadzie śniegu po 5 minutach od przejazdu pługu, będzie to samo
2. Miasto nie posiada kilkuset pługopiaskarek żeby obstawić każda ulice i jeździć w tę i nazad bo jaśnie państwo oczekuje w zimie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kapitan_knur: swinko, wiele osob zrezygnowalo z zimowek na poczet letnich lub uniwersalnych, bo tu w narodzie cebula mocno, zaoszczędzą stufke rocznie, zostaje na pol baku gnojowki
swinko, wiele osob zrezygnowalo z zimowek na poczet letnich lub uniwersalnych, bo tu w narodzie cebula mocno, zaoszczędzą stufke rocznie, zostaje na pol baku gnojowki


@barteck: Mam dwa komplety wielosezonowych marki premium które są na pierwszych miejscach w testach i są zdecydowanie lepsze od opon sezonowych z średniej półki. Jestem Janusz Cebula? Weź ty się walnij w ten pusty łeb
@kapitan_knur: Mi też się podoba ten śnieg na drodze, poślizgać się mozna i w ogóle ;) Co prawda tworzą się korki bo ludzie jeżdżą wolniej, ale ogólnie według mnie jest to całkiem miła atmosfera ;) Kierowcy jakby bezpieczniej zaczęli jeździć i kilka razy widziałem dzisiaj na drodze jak normalnie auta hamowały przed przejściami dla pieszych by kogoś przepuścić ;)