Wpis z mikrobloga

Ludzie, czy wy nigdy śniegu nie widzieliście?
Spadło 20 cm śniegu - wszędzie kwik, że nie odśnieżone, katastrofa, skandal, odwołać wszystkie wyjazdy...
Lokalna grupa Sąsiedzi #rzeszow cała #!$%@? apokalipsą zimową (20 cm śniegu przypominam)...
Przecież są normalne warunki zimowe, jakie pamiętam przez 95% swojego życia...
Codziennie odgarniam samochód i jeżdżę z uśmiechem na ustach po tym śniegu - Janusze i Grażyny przestańcie narzekać!
#motoryzacja #samochody #zima ##!$%@?
źródło: comment_1612798537mvObArU0V58RtDugmoSodb.jpg
  • 78
@kapitan_knur wiesz zaspy też trzeba odśnieżyć przed garażem jeśli się chce gdzieś wyjechać. Jest zajebiście mogło by tak padać co roku , będzie powód żeby większe i mocniejsze 4x4 kupić
@derigen90 dokładnie mam nawet świetny przykład po sąsiedzku. Gość jeździ pługiem. Tylko zaczyna sypać godzina 2 w nocy chłop wyjeżdża, wraca 8-9. Też takie coś działa na mnie jak czerwona płachta na byka. Bo ślisko, bo centymetr śniegu, jak ja pojadę, łolaboga apokalipsa. Q2a jest zima i takie warunki jakie mamy obecnie za oknem to nie żadna bestia tylko norma
@mechanior 4x4 to kolejny rak takiej pogody jak teraz. Ludzie nakupowali suvow 4x4 i myślą że prawa fizyki oszukają. Fakt na śliskim przyspiesza to dwa razy lepiej niż ośka ale hamuje tak samo a w większości przypadków nawet gorzej (masa)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kapitan_knur: co do sąsiadów Rzeszów. Jestem na grupie i co mnie wkurza to najpierw było wyśmiewanie ile to alertów przyszło, a w niedzielę nie sypało właściwie. A jak dzisiaj padał śnieg to nagle panika i co chwilę post o tym jak to źle się jeździ.
Ja to lubię taką pogodę, spokój na drogach, każdy jest w tym samym bagienku. Komuś trzeba pomóc wyjechać, trochę frajdy na rondach...
@perun79 a skąd ty wiesz na jakich oponach, jasnowidz się znalazł. nie mierz wszystkich jedna miara. Niektórzy mają kasę na swoje zabawki i rodzinę a o rodzinę się dba i nie w samochodzie nie przystosowanym do pogody.
@perun79 To że ludzie jeżdżą na letnich to jest inna sprawa, ale według mnie największym problemem nadal jest to, że ludzie nie umieją jeździć. Sam kiedyś jedną zimę przejechałem na letnich i to nienajlepszych (wiem nie ma się czym chwalić), z tylnym napędem, a i tak się przemieszczałem sprawniej od większości kierowców.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kapitan_knur: wszystko fajnie jak się jeździ po w miarę prostej drodze, albo w mieście. Problem zaczyna się gdy ludzie nie mogą dojechać do swoich posesji, bo górki, pagórki a do tego jeszcze zakręty.