Wpis z mikrobloga

Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju. Rodzice mówią idź sobie zarób w wakacje i wydaj na co chcesz (miałem tak w gimnazjum na warzywach i w liceum w maku). Zarabiam najniższą i mogę sobie za to kupić wymarzoną konsolę, najnowszy telefon z jabłuszkiem, zatankować swojego volkswagena do pełna i jechać do kumpli na whiskey z pepsi, jeszcze na coś zostanie. A w kraju dykty za najniższą dzieciak sobie nawet konsoli nie kupi. Gdybym tylko się tam urodził :c Może jeszcze kiedyś wyjadę ale już inne lata i stabilizacja u nas.
#emigracja #dobrobyt #zalesie #niemcy #polska #podatekcukrowy
MrArdzi - Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalny...

źródło: comment_1612693986fcNszZbeSZqpB4O96jWgtI.jpg

Pobierz
  • 209
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czasami wyobrażam sobie, że jestem dzieckiem, które urodziło się w normalnym kraju


@MrArdzi: W normalnym kraju, to jest takim z przecietnymi warunkami zycia, to bys za miseczke ryzu dziennie #!$%@? 18 godzin
  • Odpowiedz
@Gandalf_Rudy: W jednym z komentarzy odnosiłem się do tematu jedzenia, usług itd. Również to za pensję wychodzi więcej niż u nas. Tam gdzie poświęca się życie za miskę ryżu to nie jest normalny kraj tylko chory ustrój.
  • Odpowiedz
@MrArdzi: Zawsze mnie to zastanawiało. Skoro za granicą jest taniej, to dlaczego nie możecie po prostu kupować za granicą?

Ja od dawna już zamawiam tańsze produkty z Niemiec i innych krajów. Nawet z płatnością za dostawę wychodzi mi taniej. Ruchają was na cenach, bo dajecie się ruchać na cenach.

Problem jest jedynie z benzyną, ale to już kwestia naszego socjalistycznego rzadu i podatków.
  • Odpowiedz
Tak to szkoła skończona, studia skończone, doświadczenie zdobytych. Zostało jeszcze kilka następnych lat wyciskania z siebie soków


@Marek1991: Dlaczego nie wyjedzie? Bo nagle okaże się, że @LokalnaPatologia ma skończone studia na Wyższej Szkole Robienia Hałasu, na wydziale Gier i Zabaw, doświadczenie zdobyte w maku lub jako guzikowy na produkcji, a jedyne soki jakie wyciska to te pod kołdrą do Kasi z III C.

tacy ludzie śmieją się ze starszych osób nazywają ich januszami, boomerami, śmieją się z memów o nosaczu, a są dokładnie tacy sami. Nie widzą tego, bo uważają się za lepszych od poprzedniego pokolenia. To "lepsze" pokolenie jest aktualnie ruchane przez śmiesznego karakana aż kukle swędzą, ale i tak będą narzekać, że to nie ich wina, krzykną "#!$%@?ć pis" i
  • Odpowiedz
@MrArdzi: No to może jeszcze dodaj do porównania jakieś państwo z Afryki Środkowej, np Kenię (i tak dość rozwinięte państwo), w którym mininalne wynagrodzenie to 700 zł, więc taki dzieciak, pracując tylko w wakacje, musiałby na taki zestaw harować całe swoje dzieciństwo xD
  • Odpowiedz
@azertyazerty: Wynajem za pokój dwuosobowy w Niemczech to koszt jakiś 600 euro z opłatami. Nawet jak chcesz jakiś dobry w dobrym miejscu to w 1000 się zamkniesz. U mnie w małym mieście najtańsze mieszkanie z opłatami (nie kawalerka) kosztuje ok 1200. Możemy powiedzieć o Berlinie gdzie wynajem kosztuje 2000 euro ale wtedy weźmy Warszawę gdzie 2000 niektórzy sobie liczą za pokój dla studenta xD Sprzedaż to już inna sprawa.
  • Odpowiedz
@MrArdzi: dobry wpis, aż mnie dupa zabolała

ogólnie dzięki lewicy weszliśmy do EU i możemy pracować gdzie chcemy, ale raz że młodości w normalnym kraju to nie przywróci, a dwa że trzeba było się uczyć niemieckiego...
  • Odpowiedz
@JustynM: nie przejmuj się hejtem, praca za 4k w większym mieście to robota "od pierwszego do pierwszego", ewentualnie do pierwszej wizyty u lekarza, dentysty itp.
  • Odpowiedz
@Paruwkowy__Skrytorzerca
Na niecodzienne projekcje są tabletki,polecam. Zresztą jak ja mogę podważać wspaniałość polski, kraju potomków husarii jebiącej za 500 euro i nie widzącej w tym żadnego problemu xD #!$%@? gadka jak podpity wujek przed śpiewaniem Bogurodzicy, mam nadzieję że was z tym polacko pańszczyźnianym stylem życia deportują na Ukrainę i tam będziecie sobie żyli tak jak lubicie.
  • Odpowiedz
@MrArdzi: fajnie ale prawie 1600 euro na rękę to jest tak 80% medialnej płacy w Niemczech to raczej mogłeś porównać do jakiś 3000 zł w Polsce.
I jak zawsze twój koszyk zakupów jest bardzo subiektywny. Ja mógłbym wrzucić usługi, spozywke nieprzetworzona i bym miał odwrócona tendencje.
  • Odpowiedz