Wpis z mikrobloga

Jeden z dwóch wagonów restauracyjnych Deutsche Bahn specjalnie przystosowanych do obsługi cateringowej przez sieć fastfoodów McDonalds. W użyciu od roku 1993 do roku 1995 w pociągach InterCity relacji Hamburg - Berchtesgarten.

#niemcy #kolej #historia #historiajednejfotografii #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
Pobierz FrankJUnderwood - Jeden z dwóch wagonów restauracyjnych Deutsche Bahn specjalnie przy...
źródło: comment_1612547729O0iqpCvju9urXNbOaeEcTB.jpg
  • 18
@Almaak: Powodów było kilka. Taki wagon pobierał dwa razy więcej mocy niż normalny restauracyjny i miał kompletnie oddzielny łańcuch zaopatrzeniowy. Do tego obsadzie z końcem zmiany trzeba było załatwiać nocleg, bo w 8 godzin z Hamburga do Berchtesgarden i z powrotem do Hamburga pociągiem nie da rady. W owym czasie zaczął się również boom na tanie loty krótkodystansowe, co zmniejszyło liczbę podróżujących koleją - czyli mniej klientów.
Do tego doszedł jeszcze
@FrankJUnderwood meh wg mnie takie zbyt retro... Może klasyk ale te późniejsze mi się bardziej podobają. Mam takiego w h0 jako blaszak jeszcze z czasów kiedy w rzeczywistości te kolory dominowały DB, a sama 103 ma dzisiaj regularne barwy DB AG