Wpis z mikrobloga

  • 82
@klpt12

Grafika widniejąca na billboardach została kupiona na jednym z portali, za pośrednictwem których można kupić stworzone przez artystów ilustracje. Jej autorką jest rosyjska ilustratorka Katerina Glazkowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sama artystka zdecydowanie sprzeciwia się używaniu jej grafiki w takim kontekście, a co więcej, sama ilustracja powstała z zupełnie innym zamysłem.

źródło

Grafika wykorzystana na billboardach została zakupiona w ramach subskrypcji. Autorka nie miała jednak
@Nick_i_login:

No i trafiła do fundacji o odmiennych poglądach niż autorka grafiki co trochę ją zabolało, ale tylko trochę bo swoje już zarobiła.

Ta? A ile niby dostała, bo brzmi to jakby nie wiadomo jaki hajs? Z tego co kojarzę to te wszystkie serwisy sprzedające zdjęcia mają raczej niskie ceny i taką kasę możesz sobie zarobić w 1 dzień w biedrze.
@sprzedam_nerke

to to serduszko

Jakie serduszko? To płód. Ktoś nie ma w ogóle smaku rozwieszajac takie gówno w przestrzeni publicznej. Takie coś pasuje w szpitalu, a nie na ulicach.

Gospodarka się sypie, a ciemny lud się ekscytuje nad następną zasłoną dymną. Im jest w Polsce gorzej, tym więcej kontrowersyjnych tematów się pojawia. Zapewniam, że będzie jeszcze gorzej.
@franky1: A co mnie to, jak dla mnie to mogła dostać 100zł albo i 1000000$. Sprzedała, ktoś legalnie kupił i tyle. Sprzeciwiam się tylko oskarżeniu o kradzież grafiki które jest nieprawdą.
A co do samej akcji, to i tak nie jest źle, lepsze niż te zdjęcia martwych płodów które tak często pokazywali Prolifowcy. Nie widzę powodu żeby się czepiać tego, że takie plakaty wiszą w miejscach do tego przeznaczonych. Jeśli finansowane
@franky1: No jak widzisz 12$ jest dla niej wystarczające. Gdyby nie chciała aby ktoś wykorzystał jej grafikę w celu promocji wartości z którymi się nie zgadza, to by grafiki nie udostępniała publicznie, tylko sprzedawała bezpośrednio do klienta końcowego. No ale wtedy mogłaby nie zarobić 12$ bo zasięg miała by dużo mniejszy. Coś kosztem czegoś.
Z tego co pamiętam, to zrobiła też za free grafikę dla strajku kobiet. Jak SK znajdzie sponsora