Wpis z mikrobloga

Mózg mi paruje, że można mieszkać w chyba najbardziej skomunikowanym mieście w Polsce i po centrum szlajać się jakimś samochodzikiem xD

@niochland: Może dlatego, że dojazd samochodem jest szybszy, bardziej komfortowy i nie ograniczają cię czasy kursowania komunikacji miejskiej? Oszczędność czasu, komfort i bezpieczeństwo, ale tak mózg ci paruje i nie wiele najwyraźniej już tam pod kopułą u ciebie zostało.
Może dlatego, że dojazd samochodem jest szybszy, bardziej komfortowy i nie ograniczają cię czasy kursowania komunikacji miejskiej? Oszczędność czasu, komfort i bezpieczeństwo


@ciuplowski: ale jaki masz problem, żeby to dalej robić? Temat nie jest o zakazie wjazdu do centrum, a o likwidacji (prawie) darmowych miejsc postojowych.
nie ma bardziej oczywistego objawu polskich kompleksów narodowych niż bezmyślne kopiowanie wszystkiego co zachodnie.


@visez: ale to, że nie ogarniasz tego swoim ciasnym rozumkiem, nie oznacza Seba, że ktoś tego nie przemyślał xD
W takich miejscach parking powinien kosztować tyle, że ludzie by się szybciej mobilizowali do otwierania biznesów parkingowych za pół ceny, albo przerzucali na rower


@niochland: Od stycznia opłata za godzinę wzrosła z 3 do 3,9zł i jeszcze wzrośnie po utworzeniu strefy śródmiejskiej pewnie do 6-7 zł. Wzrosną też ceny za abonamenty dla mieszkańców to trochę się przeczyści i będzie łatwiej parkować.
Kilka komentarzy poniżej tego wpisu podałem dzielnice między którymi się przemieszczam. Możesz zweryfikować moją wypowiedź na mapach google.


@Emilu103: Mówimy tutaj o skali. To jest ewidentnie naciągane, poruszam się po Wrocławiu komunikacja miejską, która jest 10 razy gorsza niż w Warszawie i można spokojnie oszczędzić czas w porównaniu do samochodu, którym też jeżdżę. Po Warszawie też jeździłem sporo i było bardzo komfortowo. Nie wiem jak to możliwe, że nagle wszyscy twierdzą,