Wpis z mikrobloga

Nie chcę tu nikogo atakować, ale okrutnie bawią mnie linuksiarze xD

Cokolwiek bym nie robiła, o cokolwiek nie pytała w kwestii sieci/baz danych/hostingu czy tematów powiązanych to zawsze trafi się jakiś fanboy systemu #linux który mnie opluje tekstem że takie rzeczy to się na linuksie robi a nie na jakimś windowsie xD

System instalowany na sprzęcie, który windowsa nie może nawet udźwignąć, system który ma 13% funkcjonalności XP, system, który by cokolwiek działało, trzeba wgrywać jakieś moduły/sruły/dystrybucje/kijwiecojeszcze, system co do którego uruchomienia trzeba mieć wiedzę, znajomość komend. Lubuntu sruntu, tylko mint, chędożyć windows, OS ma działać nie wyglądać. A sorki, nie działa mi na tej dystrybucji edytor tekstu, odpiszę Ci za 7 godzin bo muszę reinstall zrobić xD

Serio, nic do tego nie mam co kto tam sobie czego używa, ale dla mnie ten system to takie hipsterstwo wśród aspołeczniaków, którzy lubią wyzwania w życiu, na przykład uruchomienie komputera z linuksem bez użycia komend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak kocham opensource software, tak linuks to taki system chyba napisany przez elektrodę, od fanboi z kijem dla fanatyków utrudniania sobie życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wpismacharakterhumorystyczny #proszenierobicawantury

#truestory #niepopularnaopinia #takietam #systemyoperacyjne #windows
Pobierz V.....m - Nie chcę tu nikogo atakować, ale okrutnie bawią mnie linuksiarze xD

Coko...
źródło: comment_1612102037URl2UQJXK4RqO4waA77qVs.jpg
  • 117
@RodzynR: a później uważa się za wielkiego informatyka, bo do rozwiązania problemów których nie miałby na innych systemach operacyjnych przez tydzień przeszukuje martwe fora internetowe. Vim stał się właściwie przez takich ludzi żartem ostatnio, nawet dobrze obsługi programu się nie nauczą tylko sterowanie mają rozpisane na kartce xD
Jeszcze uważają, że specjalnie został oparty o sterowanie z poziomu klawiatury, żeby "szybciej i wygodniej" pracować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawcio_cukierek: karty zapewnia qtabbar, a ciemny motyw mam jakiś fanowski, ale fakt coś się gryzie ze starym panelem sterowania :p

@Kontestator: No ja wiem ale to też jest tak podstawowa rzecz dostępna chyba w każdym systemie operacyjnym na desktopy której w windowsie trzeba instalować jakieś dodatki. Próbowali to wprowadzić do W10 kilka wersji temu ale ich to przerosło chyba. Nawet wirtualne pulpity z 10 które też wprowadzili po latach narzekań
@Victim linuks to kupa. Żadna dystrybucja na żadnym moim sprzęcie nigdy tak do końca nie działała. Wiecznie jest jakiś problem, a kiedy już go rozwiążesz wklepując jakieś polecenia z otchłani internetu, których nawet sam autor pomocy nie rozumie, to wychodzi aktualizacja która rozsypuje wszystko co z takim trudem zostało sklecone.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Eksperci, zeskanuje ktoś obraz na Brother DCP-j105 przez wi-fi używając Linuxa?

@kidi1: widzę ze użytkownik Windowsa... laptop po upgradzie z Win 7 do Win 10 zaczął randomowo co jakiś czas się usypiać. Wszystkie ustawienia zasilania ok, dla pewności zresetowane i i ustawione jeszcze raz, dostęp do opcji zaawansowanych włączony w rejestrze (!) i tez ustawione. I nic nie pomaga. Pewnie jakiś microsoftowy bug... Jakieś pomysły?
Cokolwiek bym nie robiła, o cokolwiek nie pytała w kwestii sieci/baz danych/hostingu czy tematów powiązanych to zawsze trafi się jakiś fanboy systemu #linux który mnie opluje tekstem że takie rzeczy to się na linuksie robi a nie na jakimś windowsie xD

@Victim: Ano robi się na Linuxie takie rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dd66: Przy upgrade bardzo często są błędy. W7 mógł być uszkodzony i w wyniku aktualizacji powstał taki błąd. Można próbować na różne sposoby, najlepiej włożyć inny dysk z W10 i sprawdzić czy to nie wina sprzętu.
widzę ze użytkownik Windowsa...


@dd66: Nie jestem użytkownikiem Windows tylko użytkownikiem wielu systemów. I akurat Linux zawsze był dla mnie najbardziej bezużyteczny i czasochłonny.
@kidi1: Wczoraj skanowałem obraz na drukarce DCP-j140W, przez Linuksa i przez wifi. Nie było to bardzo oczywiste ale jak ktoś się nie boi terminala, nmapa i umie czytać po angielsku to pewnie zrobi to szybciej niż ja. W10 jeszcze do niedawna nie widział tego skanera automatycznie i trzeba było skanować przez oprogramowanie Brothera także co każdy system ma swoje problemy. :c
@Victim no dobrze, ale moja córka będzie studiowała prawo ;)

Ps. W zasadzie, żeby byc uczciwym to windowsy też wymagają wiedzy. Poradziłabys jakiegoś człowieka dajmy z przysłowiowej "dżungli" i nie wiedziałby co trzeba zrobić. Więc podobnie jak na wielu linuksach, goły windows nie ma wielu rzeczy ktorych można potrzebować.

Co nie zmienia faktu, że bajzel jaki jest w dystrybucjacj, stabilność czy stosy audio/graficzne/x-y to jest skandal i unia powinna zostać zniszczona! (