Wpis z mikrobloga

Nie chcę tu nikogo atakować, ale okrutnie bawią mnie linuksiarze xD

Cokolwiek bym nie robiła, o cokolwiek nie pytała w kwestii sieci/baz danych/hostingu czy tematów powiązanych to zawsze trafi się jakiś fanboy systemu #linux który mnie opluje tekstem że takie rzeczy to się na linuksie robi a nie na jakimś windowsie xD

System instalowany na sprzęcie, który windowsa nie może nawet udźwignąć, system który ma 13% funkcjonalności XP, system, który by cokolwiek działało, trzeba wgrywać jakieś moduły/sruły/dystrybucje/kijwiecojeszcze, system co do którego uruchomienia trzeba mieć wiedzę, znajomość komend. Lubuntu sruntu, tylko mint, chędożyć windows, OS ma działać nie wyglądać. A sorki, nie działa mi na tej dystrybucji edytor tekstu, odpiszę Ci za 7 godzin bo muszę reinstall zrobić xD

Serio, nic do tego nie mam co kto tam sobie czego używa, ale dla mnie ten system to takie hipsterstwo wśród aspołeczniaków, którzy lubią wyzwania w życiu, na przykład uruchomienie komputera z linuksem bez użycia komend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak kocham opensource software, tak linuks to taki system chyba napisany przez elektrodę, od fanboi z kijem dla fanatyków utrudniania sobie życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wpismacharakterhumorystyczny #proszenierobicawantury

#truestory #niepopularnaopinia #takietam #systemyoperacyjne #windows
V.....m - Nie chcę tu nikogo atakować, ale okrutnie bawią mnie linuksiarze xD

Coko...

źródło: comment_1612102037URl2UQJXK4RqO4waA77qVs.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Victim: najlepsze są aktualizacje na linuksach, bo to jest coś w stylu "zaskocz sam siebie, ciekawe co po tej aktualizacjinie nie będzie działało" XD

Mi ostatnio wysadziło virtualboxa bo zmieniła się jakaś nazwa funkcji w czymś XD
  • Odpowiedz
@PrzegrywWykopek: No no ;) polowa dzialu boi sie aktualizowac swoje maczki :P i czekaja tygodnie z aktualizacja :P

Ale i tak najwieksza beka byla przy aktualizacji do big siur xD i brikowaniem macow
  • Odpowiedz
@Victim: mnie zawsze bawi i zastanawia to, jak ludzie bardzo są wczuci w jakąś pracę, która w większości przypadków nie ma sensu - jakieś budowanie apek, które są nikomu niepotrzebne, jakieś utrzymywanie serwerów, jakieś kłótnie o milisekunfy na buildach, jakieś właśnie wojenki o linuksa. I nie zrozumcie mnie źle, sam jestem w tej branży, ale większość firm i projektów jakie miałem to całkiem fajne rzeczy dla spokojnego życia, a ktoś
  • Odpowiedz
  • 0
@PrzegrywWykopek nie każdy może pracować na MacBooku, bo nie zainstalujesz sporej liczby legacy programów, z których korpo (nawet te z big4, banki inwestycyjne czy inne dobre firmy) korzystają. No i jeszcze dochodzi jeszcze kwestia bezpieczeństwa, pomimo tego że osx jest bezpieczniejszy, to nie ma na niego antywirusów z prawdziwego zdarzenia. A w korpo to mega ważne, podjechanie jednego kompa może sporo napsuć, a z doświadczenia wiem, że ataki na OSX potrafią
  • Odpowiedz
Cokolwiek bym nie robiła, o cokolwiek nie pytała w kwestii sieci/baz danych/hostingu czy tematów powiązanych to zawsze trafi się jakiś fanboy systemu #linux który mnie opluje tekstem że takie rzeczy to się na linuksie robi a nie na jakimś windowsie xD


@Victim: Z tego co zauważyłem to takie rzeczy łatwiej zrobić na linuxie, bo wszyscy tak robią i jest masa tematów na forach jak rozwiązać najczęstsze problemy czy
  • Odpowiedz
@Victim: masz dużo racji - używanie linuxa na co dzień wymaga cierpliwości, chyba że to używanie ogranicza się do gimpa i oglądania filmów. Wtedy powinno działać. Jak chcesz coś więcej to zaczyna się robić ciekawie. NATOMIAST: nie wyobrażam sobie niektórych rzeczy robić pod Windowsem, Linux to przepotężne narzędzie jak ogarniasz konsolę; wersja tylko z linią poleceń to piękna sprawa. Na co dzień Windows, ale do zautomatyzowania różnych spraw tylko
  • Odpowiedz