Wpis z mikrobloga

Nie chcę tu nikogo atakować, ale okrutnie bawią mnie linuksiarze xD

Cokolwiek bym nie robiła, o cokolwiek nie pytała w kwestii sieci/baz danych/hostingu czy tematów powiązanych to zawsze trafi się jakiś fanboy systemu #linux który mnie opluje tekstem że takie rzeczy to się na linuksie robi a nie na jakimś windowsie xD

System instalowany na sprzęcie, który windowsa nie może nawet udźwignąć, system który ma 13% funkcjonalności XP, system, który by cokolwiek działało, trzeba wgrywać jakieś moduły/sruły/dystrybucje/kijwiecojeszcze, system co do którego uruchomienia trzeba mieć wiedzę, znajomość komend. Lubuntu sruntu, tylko mint, chędożyć windows, OS ma działać nie wyglądać. A sorki, nie działa mi na tej dystrybucji edytor tekstu, odpiszę Ci za 7 godzin bo muszę reinstall zrobić xD

Serio, nic do tego nie mam co kto tam sobie czego używa, ale dla mnie ten system to takie hipsterstwo wśród aspołeczniaków, którzy lubią wyzwania w życiu, na przykład uruchomienie komputera z linuksem bez użycia komend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak kocham opensource software, tak linuks to taki system chyba napisany przez elektrodę, od fanboi z kijem dla fanatyków utrudniania sobie życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wpismacharakterhumorystyczny #proszenierobicawantury

#truestory #niepopularnaopinia #takietam #systemyoperacyjne #windows
V.....m - Nie chcę tu nikogo atakować, ale okrutnie bawią mnie linuksiarze xD

Coko...

źródło: comment_1612102037URl2UQJXK4RqO4waA77qVs.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Victim: Jak mnie bawią te historie, jak informatycy 15k z elitarnego forum wypok.pl nie są wstanie zainstalować linuksa. Ja na szczęście jestem profesorem linuksa i udało mi się zainstalować go na trzech komputerach. Dla zainteresowanych tytuł mojej pracy habilitacyjnej: "Instalacja sterowników dla drukarki Brother". Co prawda nie mam Microsoft Office 365, Adobe Creative Cloud, AutoCAD i innego niezbędnego oprogramowania każdego szanującego się użytkownika Windows, ale wystarcza mi przeglądarka internetowa do
  • Odpowiedz
@Przegrywek123:

ale wine nigdy nie będzie tak wydajny, bo dokładna kolejną warstwę. Zobacz wydajność karty w zastosowaniach zoptymalizowanych pod Linuxem (ml, hashowanie) w porównaniu z windą a wydajność karty w grach XD


Wine dokłada kolejną warstwę? To nie jest emulator ani VM, nie dokłada żadnej warstwy. To jest implementacja Windowsowego API przeznaczona dla Linuksa, więc wydajność jest taka sama (tam, gdzie nie ma problemów z optymalizacją tej implementacji, a w większości przypadków nie ma). DXVK ma świetną wydajność, wiem bo gram na laptopie ze zintegrowaną kartą i w większości tytułów nie ma różnicy w wydajności. Są nawet takie, które mają kilka FPS więcej, bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawcio_cukierek: aha, i dlatego jest gorszy? xd

@crushyna: Jeśli chodzi o interface to windows 10 jest daleko w tyle za innymi współczesnymi systemami. Jest w nim tyle niespójności, pozostałości z starych windowsów. Jak się robi tylko jakieś podstawowe rzeczy to może tak nie rzuca się to w oczy ale wystarczy chcieć zmienić coś bardziej zaawansowanego jak nawet ustawienia myszki czy jakieś opcje folderów itd to naszym oczom ukaże
  • Odpowiedz
@Pawcio_cukierek: aha, czyli zastosowanie starych sprawdzonych okienek jest powodem, dla którego jest gorszy? xD
jako użytkownik windowsów od 1998 roku nie widzę w tym nic złego ale widocznie niektórych brak spójnych kolorków w 5% systemu kompletnie dyskwalifikuje xddddd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@crushyna:

aha, czyli zastosowanie starych sprawdzonych okienek jest powodem, dla którego jest gorszy? xD


Ale rozumiesz że mowię o interfejsie a nie o tym czy system jest gorszy czy nie? Jak dla mnie to niech każdy używa czego chce, każdy system ma swoje wady. I nie samo zastosowanie starych sprawdzonych okienek a rozdwojenie jaźni systemu, że część ustawień trzeba szukać w jednym panelu, część w drugim a.część jeszcze gdzie
  • Odpowiedz
@Pawcio_cukierek: nie jestem fanboyem, po prostu każda próba przejścia na dowolny GUI od Linuxa kończyła się u mnie rezygnacją z Linuxa.
Co innego CLI - cały czas na nim operuje przy Dockerze i nie mam zastrzeżeń.
  • Odpowiedz
ciekawe dlaczego


@a__o: dlatego, że MS przenosząc MS SQL na linuxa był w stanie obniżyć własne koszty infrastruktury udostępnianej pod zarządzane klastry Azurowe bez zmiany ceny dla klienta i im się to opłacało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W każdej poważnej firmie w IT (czyli FAANG między innymi), gdzie zatrudnia się najlepszych inżynierów, pracuje się na macbookach


@PrzegrywWykopek: Graficy i Managerowie. Poważni inżynierowie zazwyczaj korzystają z Linuksa. Biorąc pod uwagę ich czas bez sensu by marnowali go na walkę z jakimś OS.
FAANG może pracować na Macbookach, bo im wystarczy przeglądarka. Zajrzyj do Nokii.

Netflix natomiast... nie byłem tam, ale zaglądając na blog i czytając o pracy działaniu
  • Odpowiedz
  • 0
@Victim

A sorki, nie działa mi na tej dystrybucji edytor tekstu, odpiszę Ci za 7 godzin bo muszę reinstall zrobić xD


akurat nie znam dystrybucji na której nie działa vim albo chociaż vi xD
Pozatym jak masz jakiś problem z linuxem, to trochę oleju w głowie, umiejętność korzystania z wyszukiwarki oraz czytania podstawowej dokumentacji technicznej i jesteś wstanie naprawić to sama. W windowsie jesteś skazana na programistów z Redmond, którzy zainteresują
  • Odpowiedz
@Victim: ja niedawno próbowałem w czymś pomóc jakiemuś studentowi na #programowanie - jestem 15 lat po studiach i dużo zapomniałem. Natomiast wciąż mogłem sobie przypomnieć to i owo więc zacząłem zadawać pytania o drobnostki - jaki to język programowania, o drobne funkcje to nazwano mnie... DZBANEM ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Victim: masz problem z rozkminianiem tematu. Linuks jest lepszy tylko trzeba zrozumieć. Jedną bardzo ważną rzecz. Linuks to nie windows! A to że trzeba coś instalować dodatkowego oznacza, że licencja jest properirty lub nie zgadza się ze wcześniej uzgodnioną filozofią. No ale jak kogoś to nie interesuje i boi się skorzystać z google, żeby znaleźć komendę do terminala, a i bym zapomniał komendy są łatwe bo są skrótami słów z
  • Odpowiedz