Wpis z mikrobloga

Nie chcę tu nikogo atakować, ale okrutnie bawią mnie linuksiarze xD

Cokolwiek bym nie robiła, o cokolwiek nie pytała w kwestii sieci/baz danych/hostingu czy tematów powiązanych to zawsze trafi się jakiś fanboy systemu #linux który mnie opluje tekstem że takie rzeczy to się na linuksie robi a nie na jakimś windowsie xD

System instalowany na sprzęcie, który windowsa nie może nawet udźwignąć, system który ma 13% funkcjonalności XP, system, który by cokolwiek działało, trzeba wgrywać jakieś moduły/sruły/dystrybucje/kijwiecojeszcze, system co do którego uruchomienia trzeba mieć wiedzę, znajomość komend. Lubuntu sruntu, tylko mint, chędożyć windows, OS ma działać nie wyglądać. A sorki, nie działa mi na tej dystrybucji edytor tekstu, odpiszę Ci za 7 godzin bo muszę reinstall zrobić xD

Serio, nic do tego nie mam co kto tam sobie czego używa, ale dla mnie ten system to takie hipsterstwo wśród aspołeczniaków, którzy lubią wyzwania w życiu, na przykład uruchomienie komputera z linuksem bez użycia komend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak kocham opensource software, tak linuks to taki system chyba napisany przez elektrodę, od fanboi z kijem dla fanatyków utrudniania sobie życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wpismacharakterhumorystyczny #proszenierobicawantury

#truestory #niepopularnaopinia #takietam #systemyoperacyjne #windows
V.....m - Nie chcę tu nikogo atakować, ale okrutnie bawią mnie linuksiarze xD

Coko...

źródło: comment_1612102037URl2UQJXK4RqO4waA77qVs.jpg

Pobierz
  • 117
Pokaż ciemny motyw w np. panelu sterowania albo menu kontekstowym


@Pawcio_cukierek: Tu masz rację, tego tutaj nie ma, w końcu jakaś przewaga potężnego linuksa nad windowsem, ciemny motyw w ustawieniach xD

@mrmydlo: Ten 'rok linuksa' słyszę chyba od 8 lat, serio xD a nadal jedyne co słychać o tym systemie to takie poszczekiwania panów wyżej, którzy triggera dostali bo ktoś ich systemik obraża
@Victim: Funkcjonalnością Linux i Windows niczym się nie różnią. Używam Linuksa i Windowsa i każdy z tych systemów ma swoje plusy i minusy. O ile moim skromnym zdaniem Windows 7 faktycznie przez okres swojego życia górował nad Linuksem (na takim stricte desktopie), o tyle Windows 10 to jest powolny ale ustawiczny lot w dół (im więcej updatów tym więcej się kasztani).
@Victim: Prawda jest taka, że nie wyobrażam sobie robić tego co robię w pracy, tj. logowanie się do zdalnego klastra, ściaganie danych, pisanie symulacji, pisanie programów, i tak dalej mogę wymieniać z Windowsa. Z drugiej strony w momencie, kiedy muszę zrobić prezentację, czy napisanie czegokolwiek bez miliona wzorów (wtedy LateX) to wtedy zdecydowanie używa się Windowsa. Po prostu oba systemy moim zdaniem mają swoje zastosowanie i wywyższanie jednego nad drugim nie
@Victim ja mam takiego gamonia w znajomych co Linux jest jego całym życiem i mówi, że już jest super funkcjonalny bo ostatnio wgrał sobie Microsoft Teams , Chrome czy sterowniki do NVIDII , i słuchasz tego z politowaniem z debila bo on dalej nie może ogarnąć , że do zainstalowania czegokolwiek to nie trzeba ściągać tysiąca repo , później edytować configów vim'em , tylko jak człowiek kliknąć 2x myszką
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@RodzynR:

nie trzeba ściągać tysiąca repo , później edytować configów vim'em


Z politowaniem to on pewnie słucha Ciebie jak myślisz że repo się ściąga albo trzeba edytować jeszcze jakieś konfigi w linuxie.
Windows się zatrzymał z tymi instalatorami jakieś 20 lat temu, teraz każdy nowy system ma swojego store/repo i instalacja ogranicza się do wpisania nazwy programu i naciśnięcia jednego przycisku. Każdy z wyjątkiem windowsa bo w tym jego upośledzonym sklepie