Wpis z mikrobloga

@kopo:
Co w tym skandalicznego? Brakuje anestezjologów, to sprowadzają anestezjologów. Jedna z nielicznych dobrych decyzji tego, pożal się borze, rządu. Na tablicach mojżeszowych było wyryte, że specka musi trwać 6 lat, czy co? Lepszy anestezjolog gorzej wykształcony, niż żaden.

Dziwny i, po prawdzie, dość komiczny jest ten ból dupy środowiska o ukrów.

inb4 - "prolu wracaj do taczki" - mam 3 lekarzy w rodzinie, w tym jednego anestezjologa.
Co ja
@Dutch: Skandaliczne jest to, że szoszońscy szamani nie będą odpowiadać za swoje ew. błędy, tylko ich opiekunowie.
A kompetencje ich to jest temat rzeka.
"A anestezjologia to nie jest rocket science - musisz umieć się wkłuć, dopasować dawkę halotanu do pacjenta i go wybudzić" xD tak było, nie zmyślam.
@koczoroski:
Also zabawna jest ta postępująca na wykopie mitologizacja zawodu medyka. A w czasie epidemii to chyba niektórym naprawdę sodówka rodem z PRLowskiego syfonu uderzyła do głowy. Zawód specjalistyczny jak każdy inny. Jak, nie wiem, projektant mostów. 95% to rzemieślnicza robota, doktora House'a uświadczysz rzadko albo wcale. A zabić to może i kierowca TIRa.
@Dutch: Jeśli mówi to poważnie, to jest jakimś leśnym matołem z jedynką, który powinien być wyeliminowany z zawodu.
Pomijam już nawet kompetencje, napewno każdy marzy o konsultowaniu się na dyżurze z takim szamanem, który ledwo duka po polsku.
@koczoroski:

Jeśli mówi to poważnie, to jest jakimś leśnym matołem z jedynką, który powinien być wyeliminowany z zawodu.

Kolejny punkt z Schopenhauera odhaczon - tym razem stare dobre ad hominem :) A rzeczowych argumentów nadal brak. Proszę, jestem zawsze otwarty na dyskusję, wyjaśnij mi dlaczego ukrainiec może być programistą 15k albo architektem, a nie może być anestezjologiem. Na czym polega ta magiczna, tajemna, niedostępna mu wiedza i skille?

napewno każdy marzy
@Dutch: Skoro sam mowi o halotanie to od razu widać, że jest w topce kwalifikacji.
Nie mam zamiaru bronić komukolwiek dostępu do zawodu lekarza spoza UE. Niech tylko zda normalnie PES jak każdy specjalista w tym kraju. Tylko i aż tyle.
A co do samej anestezjologii, to działka o wiele szersza niż samo znieczulenie.
No i jak wyżej- największy problem tej ustawy to to, że oni nie odpowiadają za swoje błędy